Řecko ruší poplatky

Aktuality
Řecko ruší poplatky

Řecko ruší poplatky

12.4.2011

Řecko opět ruší přistávací poplatky, letištní taxy za odbavení ale zůstávají

Dne 16.3.2011 zveřejnilo řecké Ministerstvo infrastruktury, dopravy a sítí (www.yme.gov.gr) zprávu o tom, že ministr Dimitris Reppas podepsal ministerské rozhodnutí, kterým se s platností od 1.4. do 31.12.2011 osvobozují veškeré lety na řecká státní letiště (s výjimkou athénského mezinárodního letiště „Eleftherios Venizelos“) od poplatků za přistání, parkování a odlet letadel nezávisle na jejich typu.

Asociace cestovních kanceláří upozorňuje cestovní kanceláře i veřejnost, že při zrušení jde pouze o  přistávací a parkovací poplatky pro letadla, což je však zcela zanedbatelná částka.

Přistávací poplatek činí například u středně velkého letadla 100-120 EUR na letadlo, v přepočtu na cestujícího je to tedy pouze cca 15 Kč. Parkovací poplatek  česká letadla neplatí většinou vůbec, jelikož se platí až při parkování na letišti od 2 hodin více. Česká charterová letadla však pouze vyloží a naloží cestující a letí zpět do ČR.

Toto opatření řecké strany neznamená zrušení letištních tax,  které platí klienti za odbavení letištěm. Právě tato částka činí z poplatků a tax, které jsou součástí zájezdu, nejvyšší položku.

(zdroj: ackcr)