Dubaj last minute za skvělou cenu

Aktuality
Jaro v Dubaji

Jaro v Dubaji

30.3.2017

Velikonoční prázdniny jsme strávili ve Spojených arabských emirátech, konkrétně v Dubaji. Počasí nám přálo, každý den jsme měli okolo 30 stupňů a velice slunečno.
Do Dubaje jsme letěli se společností Emirates s přímým letem z Prahy. Doba letu skoro 6 hodin nám zásluhou komfortu na palubě letadla uběhla velmi rychle. Letadlo bylo krásné, jídlo výborné a pití po celou dobu letu dostatek. Za letu lze sledovat spoustu filmů, poslouchat hudbu a hrát nespočet her. Od roku 2016 létá z Prahy ještě větší a luxusnější letadlo (A380).
Přistáli jsme půlhodiny po půlnoci místního času. Jediným dopravním prostředkem z letiště na hotel jsou v tuto noční dobu pouze taxíky. Na letišti jich je spousta a skoro se nečeká. Nástupní sazba v noci je 25 AED. Oficiální měnou ve Spojených arabských emirátech je dirham (AED nebo Dhs). Kurz v době našeho pobytu byl 1 AED necelých 7,00 Kč. Výměna peněz je možná hned v hale letiště. Jinak ve městě je směnáren dostatek. V každém nákupním centru jich najdete několik od různých bank. Za výměnu se platí poplatek.
Nejčastějším způsobem dopravy v Dubaji je využití metra, tramvaje nebo taxi. Na pěší chůzi to zde opravdu moc není, protože někde nemají ani chodníky. My jsme využívali hlavně metro. Vlaky metra jsou automatické, jezdí bez řidiče a mají speciální vagón pouze pro ženy s dětmi a první třídu Gold Class. Všechny vlaky a stanice metra jsou klimatizované a velice čisté. Cena za metro se odvíjí podle zón, kam chcete cestovat.   
Úředním jazykem je sice arabština, ale bez problému se zde domluvíte anglicky. Tu ovládají skoro všichni. Oproti ČR je časový posun +2 hodiny (letní čas) a +3 hodiny (zimní čas). Používají zde jiný typ elektrických zásuvek než u nás, ale jednoduché dvou-vidlicové do některých jejich typů jdou zasunout. Adaptéry lze zakoupit v každém supermarketu. V našem hotelovém pokoji jsme měli tři typy zásuvek.
Za návštěvu zajímavých míst v Dubaji stojí např. nejvyšší budova světa BurjKhalifa(lístky doporučuji koupit přes internet předem, je to cenově výhodnější), hned vedle ní je fontána DubaiFountain (ve večerních a nočních hodinách ji osvětluje na 6600 světel a 25 barevných projektorů, vodu stříká do výšky až 150 metrů). Nesmíme zapomenout ani na hotel Burj Al Arab ve tvaru plachty.
Další zajímavostí je Palmový ostrov. Leží ve čtvrti Jumeirah a s pevninou je spojen silnicí.  Na ostrov se dostanete autem, taxíkem nebo vláčkem podobný jejich metru. Cena zpátečního lístku je 25 AED. Na cípu ostrova byl postaven luxusní hotel Atlantis a aquapark.
Ve čtvrti Bur Dubai je v blízkosti přístaviště několik muzeí a původních staveb. Vstupné je buď zanedbatelné (okolo 3 AED) nebo je vstup zdarma. Odtud se do vedlejší čtvrti Deiry dá dostat vodním taxíkem (jedná se o malé dřevěné loďky – cena za osobu je 1 AED). V této čtvrti se nachází několik trhů. Nejznámější je zlatý trh (Gold Souk) s největším prstenem na světě.
Nezapomeňte navštívit také velká nákupní centra Dubai Mall (s velkým akváriem a zimním stadionem) a Mall of The Emirates (s krytou sjezdovku).
Po všech těch nej… je potřeba si také odpočinout. Například v nové části Dubaje s názvem Marina s více než 200 mrakodrapy se rozprostírá nádherná dlouhá veřejná pláž. Vřele doporučuji.
Dovolená v Dubaji má jednu velkou výhodu, je zde celoročně velmi přívětivé počasí.Byla to naše první návštěva Dubaje, ale určitě ne poslední.