Dovolená v : Rumunsko, Bulharsko, Rumunsko - vlny Dunaje a štíty Karpat

Bulharsko, Rumunsko - vlny Dunaje a štíty Karpat, Rumunsko, 28.8.2018, Snídaně

Bulharsko, Rumunsko - vlny Dunaje a štíty Karpat starstarstar

Bulharsko, Rumunsko - vlny Dunaje a štíty Karpat
Termín:
28.8. – 4.9.2018
Změnit termín
Délka:8 dní / nocí
Doprava:letecky (Katovice)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:139980799
14 764 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE

Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu si můžete přečíst zde: https://r.pl/bulgaria-rumunia-fale-dunaju-i-szczyty-karpat/zakwaterowanie-bun

Víza

Občané ČR se mohou účastnit zájezdu na základě platného občanského průkazu nebo cestovního pasu.

Program

Delta Dunaje • Transylvánie • domy „s očima“ v Sibiu • Bukurešť • Sighisoara - místo narození „Drákuly“ • Horezu - centrum pravoslavné církve • hrad Peleš • Constanța • Babadag • pro zájemce možnost prodloužení pobytu v letovisku Zlaté Písky (3 nebo 7 nocí)

Den 1

Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl/rozklady. Odlet do Bulharska. Po příletu transfer do hotelu v okolí Varny nebo Zlatých písků. Volný čas. Večeře (fakultativně) a přenocování.

Den 2

Po časné snídani přejezd ve směru Bukurešti, hlavního města Rumunska. Prohlídka metropole zvané kdysi „Paříž Balkánu“ nebo „Malá Paříž“ díky podobnosti eklektických budov a širokých městských bulvárů. Program zahrnuje mimo jiné: náměstí Revoluce (místo útěku Nicolae Ceausesca z Bukurešti v roce 1989), Parlamentní palác (příklad megalomanství Nicolae Ceausesca, podle Guinessovy knihy rekordů nejtěžší budova světa a největší administrativní budova na světě), Univerzitní náměstí, staré město s ruinami panství ze 14. století spojeného s postavou knížete Vlada III. Draculy, ortodoxní řecký kostel a pompézní bankovní čtvrť z konce 19. a počátku 20. století. Přejezd největšími bulváry města. Přenocování a večeře (fakultativně) v hotelu v Bukurešti nebo v okolí. (Trasa cca 320 km)

Den 3

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Transylvánie. Cestou zastavíme u kláštera Horezu, který je zapsán na seznamu UNESCO. Byl založen v 17. století a je dokonalým příkladem brancoveanské architektury. Je centrem duchovního života Valašska, obvykle naplněn zástupy věřících, kteří se vroucně modlí. Horezu je také známý díky výrobě nádherné keramiky zdobené tradičními metodami s využitím kravských rohů a husího peří. Poté přejedeme do Sibia, které je často nazýváno městem umělců a v roce 2007 bylo Evropským hlavním městem kultury. Projdeme se historickým centrem: náměstí (Velké, Malé a Huet), železný Most lhářů (podle tradice, pokud někdo na mostě zalže, zřítí se) a slavné charakteristické budovy, které mají „oči“. Večer pro zájemce rumunská večeře (za příplatek cca 25 EUR). Přenocování v hotelu v Sibiu nebo v okolí. (Trasa cca 380 km)

Den 4

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd směrem do Medias, kdysi jednoho z hlavních měst Sedmihradska. Právě zde Stefan Batory po svém zvolení na polský trůn podepsal conventa pacta, kterým se zavázal získat území okupované Ivanem Hrozným. Poté přejedeme do vesnice Biertan, kde uvidíme slavný opevněný kostel, zapsaný na seznamu Světového dědictví UNESCO „*“. Jedná se o vynikající příklad obranného objektu postaveného transylvánskými Sasy na ochranu proti nepřátelské invazi. Přejezd do Sighisoara, místa narození slavného hraběte Vlada Draculy. Procházka centrem města (seznam UNESCO), ve kterém se nacházejí dobře zachovalé středověké stavby. Uvidíme dům, kde se v roce 1431 narodil Vlad Dracula, zastřešené schodiště vedoucí ke gotickému kostelu Bergkirche, stejně jako Hodinovou věž, která je symbolem města. Po prohlídce půjdeme na transylvánské občerstvení. Přejezd na přenocování do hotelu ve městě Predeal nebo okolí (tento den není fakultativní večeře). (Trasa cca 290 km)

Den 5

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na prohlídku Brašova, jednoho z nejlépe dochovaných středověkých rumunských měst. Uvidíme zde saské centrum města: náměstí Piaţa Sfatului s radnicí, okolí gotického „Černého kostela“, památník slavného reformátora Johanna Hontera. Následně uvidíme rumunskou čtvrť Schei Brasovului s charakteristickými budovami mimo městská opevnění, budovou bývalé školy a kostelem. Na cestě do tzv. Schei brány uvidíme nejužší ulici, která byla v době vlády diktátora Ceausescu v těchto místech uzavřena kvůli strachu vůdce před případným shromážděním jeho odpůrců. Na kopcích uvidíme pozůstatky starého městského opevnění. Následně přejezd do městečka Sinaia, kde se nachází slavný hrad Peleš „*“- rezidence prvního rumunského královského páru Charlese I. a Elisabethy zu Wied z 19. století. Objekt je kombinací německé estetiky a italské elegance a je často označován jako „Perla Karpat“. Následně přejezd do hotelu v Bukurešti nebo v okolí, večeře (fakultativně) a přenocování. (Trasa cca 190 km)

Den 6

Po snídani a vystěhování zamíříme k deltě Dunaje a do města Tulcea. Čeká nás několikahodinová plavba po deltě, unikátní biosférické rezervaci zapsané na seznamu UNESCO, největší oblasti poskytující potravu africkým a evropským tažným ptákům. Neobvyklou scenérii zde vytvářejí stovky jezer a zaplavených bažinatých oblastí, systém kanálů a nekonečných rákosových houštin, který se pravidelně proměňuje, duny, louky a lesy. V deltě se nachází 1200 druhů rostlin, 150 druhů ryb (zejména vyza velká a azovský jeseter), více než 300 druhů ptáků (např. kormoráni, pelikáni, ibisy, volavky) a největší seskupení evropských divokých koní. Večer pro zájemce tradiční večeře se slavnou rybí polévkou z dunajské delty (za příplatek cca 25 EUR). Přenocování v hotelu ve městě Tulce nebo v okolí. (Trasa cca 300 km)

Den 7

Po snídani přejezd směrem k černomořské Constanțě - starému přístavu Tomis. Během cesty zastavíme ve městě Babadag, které proslavil ve svém románu Andrzej Stasiuk. Je to symbol cestování do Evropy a Rumunska, zapomenutého, ne turistického, ale díky tomu skutečného a přirozeného. Město není velkou „turistickou atrakcí“, protože kromě mešity Ali Pasha ze 17. století v něm není mnoho objektů k prozkoumání. Najdeme zde naopak každodenní život jeho obyvatel a stejně jako Andrzej Stasiuk záminku k poznání jejich mentality. Následně se vydáme do vesnice Enisala, abychom viděli zříceninu hradu Heracleea - postavený ve středověku Byzanty. Rozšířený janovskými obchodníky přestal mít strategický význam, když se na úpatí pevnosti ze zálivu odříznutého od Černého moře vytvořilo jezero Razim. Poznáme také menšinu žijící v těchto oblastech - staré ruské věřící, kteří se po generace zabývají rybolovem. Lipované, etničtí Rusové žijící v Rumunsku, opustili Rusko v 17. a 18. století před náboženským pronásledováním. Po cestě do Constanțy přejedeme přes Mamaiu - jedno z nejznámějších přímořských letovisek v Rumunsku. V Constanțě nás čeká procházka starým městem, které se nachází na mysu. Město charakterizuje vzácná směs orientálních stylů a všudypřítomnost moře, na které upozorňuje nejen velký počet racků, ale také stožáry přístavu, které lze vidět mezi budovami. Na jedné ulici hned vedle sebe najdeme chrámy tří náboženství: římsko-katolický kostel, pravoslavný kostel, židovskou synagogu a muslimskou mešitu „*“. Z minaretu se nám rozprostírá impozantní panorama starého města, přístavu a Černého moře. Poté přejdeme k bohatě zdobené budově kasina a uvidíme fragmenty zachovalé mozaiky z římské doby (pokud bude čas). Přejezd na přenocování a večeři (fakultativně) do hotelu ve Varně nebo v okolí. (Trasa cca 290 km)

Den 8

Po snídani vystěhování z hotelu (do 10:00 hodiny). Následně transfery:

- pro klienty pokračující v pobytu ve Zlatých pískách (4 nebo 7 dnů) - přejezd do vybraného hotelu ve Zlatých pískách, pobyt ve dnech 8-11 (12. den odlet do Polska) nebo 8-14 (15. den odlet do Polska)

- pro klienty, kteří se vracejí do Polska - transfer na letiště a návrat do Polska.

Upozornění k programu

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno.

- Průvodce neprovází po muzejních objektech.

- Objekty označené * navštívíme uvnitř.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do Bulharska, letištní taxy, ubytování (7 nocí během okružní části nebo za příplatek 10/14 nocí: okružní část + pobyt ve Zlatých pískách), všechny transfery klimatizovaným autokarem nebo autobusem, stravování: během okružní části - 7 snídaní (za příplatek 4 večeře nebo obědy dle programu), během pobytové části - jak je v popisu hotelů, služby průvodce a delegáta během pobytové části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštívených objektů, rezervační poplatky, transylvánské občerstvení, služby průvodců, spropitné a systém Tour guide - cca 130 EUR/os. (platí se na místě); večeře; fakultativní výlety: večeře v Sibiu cca 25 EUR, večeře v deltě Dunaje cca 25 EUR; další jídla (10-15 EUR/1 pokrm) a jiné osobní výdaje.

Tento zájezd se řídí pravidly ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je Go Afrika s.r.o., IČ 26859220. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit některé podmínky pořádaného zájezdu.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK