Dovolená v : Zambie, Dobrodružné safari v Botswaně

Dobrodružné safari v Botswaně, Zambie, 3.3.2018, Bez stravy

Dobrodružné safari v Botswaně starstarstar

Dobrodružné safari v Botswaně
Termín:
3.3. – 17.3.2018
Změnit termín
Délka:15 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Bez stravy
Číslo zájezdu:119927401
72 990 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Stručný popis
Dobrodružná cesta pronajatým 4x4 vozidlem (sami řídíte!) po přírodních parcích Botswany. Uvidíte nosorožce, slony, žirafy, Viktoriiny vodopády a mnoho dalšího. Tato cesta je možná jak v individuální variantě, tak i s místním průvodcem.
Program

14 dnů Safari - Johannesburg, Waterberg, Okavango Delta, Khama Rhino Sanctuary, Nxai Pan, Moremi, Chobe, Victoria Falls, Makgadikgadi Pans, Kubu Island, Limpopo Province


1. den: Praha - Johannesburg


Ráno odlet z Prahy, večer přistání na mezinárodním letišti v Johannesburgu. Uvítání na letišti, transfer do hotelu.


2. den: Johannesburg - Nylstroom


Transfer do kanceláře našeho partnera, vyplnění všech potřebných dokumentů a informace o fungování, vybavení a možnostech vozidla. Odjezd do ubytování v Nylstroom - Waterberg Lodge.


3. den: Nylstroom - Limpopo - Serowe


Přejíždíme nesmrtelnou řeku Limpopo na hranicích Martins Drift Border Post a přijíždíme do Botswany. Přejedeme sluncem vyhřátou krajinu Rhino Khama rezervace u Serowe, která je domovem více než poloviny botswanské populace nosorožců. Nocleh v rezervaci. (± 400 km)


4. den: Serowe - Kalahari - Nxai Pan


Pokračujeme hlouběji do Kalahari severozápadním směrem. Daleko od civilizace, nocleh v národním parku Nxai Pan, který je součástí Makgadikgadi pánve.


(± 465 km).


5. den: Nxai Pan - Delta Okavango


Vydáme se zpět na jih, zastavíme se na brunch na slavné Baines Baobabs. Pokračujeme k Maun, k břehu delty řeky Okavango. Uděláme si zásoby paliva a pití pro příští dny. Náš další kemp se nachází u města Maun na břehu řeky. (± 310 km). Zde máte možnost podniknout vyhlídkový výlet po řece, udělat nějaké nákupy nebo jen tak relaxovat u bazénu.


6. den: Delta Okavango


Brzy ráno se vydáme na Moremi Game Reserve na řece Okavango. Noc v kempu. (± 130 km)


7. den: Delta Okavango - Moremi


Tento den strávíme pozorováním cesty k dalšímu kempu v Moremi. (± 60 km)


Máte možnost projížďky po řece Okavango.


8. den: Moremi - NP Chobe


Dnešní cesta nás ponese na sever k Mababe proláklině, vstoupíme do národního parku Chobe. Dále pojedeme na sever do kempu Savuti. (± 180 km)


9. den: NP Chobe


Dnes budeme pokračovat v cestě na sever přes Chobe do lesní rezervace Ihaha, kde uděláme tábořiště na břehu řeky Chobe a budeme pozorovat zdejší divočinu. (+ 140 km)


10. den: NP Chobe - Kasane - Zambie (Livingstone)


Pojedeme dále - z parku do Kasane, přes hranice do Zambie. Do Livingstone bychom měli dorazit kolem 13:00. Rozhodně nesmíte vynechat výlet k Viktoriiný vodopádům. Ubytujeme se v jednom z kempů v blízkosti vodopádů. (± 130 km)


11. den: Livingstone - Chobe


Můžete si celé dopoledne v klidu prozkoumat město nebo se účastnit nejrůznějších aktivit, například: bungy jumpingu, říční plavby na Zambezi, letu vrtulníkem. Brzy odpoledne se vracíme do Botswany - Kasane, do kempu na břehu řeky Chobe.(± 90 km)


Máte možnost zažít plavbu na řece Chobe při západu slunce a vidět zvířata přicházející k řece pít.


12. den: Chobe - Nata - ostrov Kubu


Pojedeme na jih kolem Nata a na ostrov Kubu.


Ostrov Kubu se nachází v blízkosti Makgadigadi Pans, zde bylo kdysi v Africe největší vnitrozemské jezero. Noc na tomto ostrově bude jistě nezapomenutelným zážitkem. (± 390 km)


13. den: Kubu - Serowe


Dnes pojedeme dál na jih podél Letlhakane a Serowe. Na naši poslední noc se zastavíme v blízkosti hranic JAR. Ubytování v chatě. (± 450 km)


14. den: Serowe - (JAR) - Johannesburg


Dnes cestujeme jihovýchodně přes provincii Limpopo v JAR, kolem 15:00 vrácení vozidla. (± 450 km). Odlet do ČR.

Upozornění pro klienty

POZOR: Vozidlo 4x4 sami řídíte! Při převzetí vozidla vám bude dána instruktáž.
Program je možné prodloužit (před či po) o návštěvu Johannesburghu a okolí.

Cena zahrnuje
mezinárodní letenky, první noc v Johannesburghu, pronájem speciálního kempingového vozu 4x4 se stanem na střese a se základním pojištěním (za příplatek možné pojištění bez spoluúčasti), kempingové vybavení, poplatky za kempy a ubytování dle programu, transfery z/na letiště, místní daně a taxy, ložní prádlo, ručníky, lednička, sporák, nádobí a příbory, židle a stůl, pokud je v ceně, místního anglicky hovořícího průvodce
Cena nezahrnuje
strava, víza, palivo, fakultativní výlety
Min osob: 2, s anglicky mluvícím průvodcem, Termín zájezdu je flexibilní, zájezd lze zorganizovat kdykoliv.
Min osob: 2, bez průvodce (individuálně), Termín zájezdu je flexibilní, zájezd lze zorganizovat kdykoliv.
Tento zájezd se řídí pravidly ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je Jedu.cz s.r.o., IČ 26192764. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit některé podmínky pořádaného zájezdu.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK