Dovolená v : Dobrodružné safari v Botswaně, Zambie

Dobrodružné safari v Botswaně - Zambie

Dobrodružné safari v Botswaně starstarstar

Dobrodružné safari v Botswaně
Doprava:
letecky
Letiště:
Praha
Odjezd:
-
Strava:
Bez stravy
Stručný popis
Dobrodružná cesta pronajatým 4x4 vozidlem (sami řídíte!) po přírodních parcích Botswany. Uvidíte nosorožce, slony, žirafy, Viktoriiny vodopády a mnoho dalšího. Tato cesta je možná jak v individuální variantě, tak i s místním průvodcem.
Program

14 dnů Safari - Johannesburg, Waterberg, Okavango Delta, Khama Rhino Sanctuary, Nxai Pan, Moremi, Chobe, Victoria Falls, Makgadikgadi Pans, Kubu Island, Limpopo Province


1. den: Praha - Johannesburg


Ráno odlet z Prahy, večer přistání na mezinárodním letišti v Johannesburgu. Uvítání na letišti, transfer do hotelu.


2. den: Johannesburg - Nylstroom


Transfer do kanceláře našeho partnera, vyplnění všech potřebných dokumentů a informace o fungování, vybavení a možnostech vozidla. Odjezd do ubytování v Nylstroom - Waterberg Lodge.


3. den: Nylstroom - Limpopo - Serowe


Přejíždíme nesmrtelnou řeku Limpopo na hranicích Martins Drift Border Post a přijíždíme do Botswany. Přejedeme sluncem vyhřátou krajinu Rhino Khama rezervace u Serowe, která je domovem více než poloviny botswanské populace nosorožců. Nocleh v rezervaci. (± 400 km)


4. den: Serowe - Kalahari - Nxai Pan


Pokračujeme hlouběji do Kalahari severozápadním směrem. Daleko od civilizace, nocleh v národním parku Nxai Pan, který je součástí Makgadikgadi pánve.


(± 465 km).


5. den: Nxai Pan - Delta Okavango


Vydáme se zpět na jih, zastavíme se na brunch na slavné Baines Baobabs. Pokračujeme k Maun, k břehu delty řeky Okavango. Uděláme si zásoby paliva a pití pro příští dny. Náš další kemp se nachází u města Maun na břehu řeky. (± 310 km). Zde máte možnost podniknout vyhlídkový výlet po řece, udělat nějaké nákupy nebo jen tak relaxovat u bazénu.


6. den: Delta Okavango


Brzy ráno se vydáme na Moremi Game Reserve na řece Okavango. Noc v kempu. (± 130 km)


7. den: Delta Okavango - Moremi


Tento den strávíme pozorováním cesty k dalšímu kempu v Moremi. (± 60 km)


Máte možnost projížďky po řece Okavango.


8. den: Moremi - NP Chobe


Dnešní cesta nás ponese na sever k Mababe proláklině, vstoupíme do národního parku Chobe. Dále pojedeme na sever do kempu Savuti. (± 180 km)


9. den: NP Chobe


Dnes budeme pokračovat v cestě na sever přes Chobe do lesní rezervace Ihaha, kde uděláme tábořiště na břehu řeky Chobe a budeme pozorovat zdejší divočinu. (+ 140 km)


10. den: NP Chobe - Kasane - Zambie (Livingstone)


Pojedeme dále - z parku do Kasane, přes hranice do Zambie. Do Livingstone bychom měli dorazit kolem 13:00. Rozhodně nesmíte vynechat výlet k Viktoriiný vodopádům. Ubytujeme se v jednom z kempů v blízkosti vodopádů. (± 130 km)


11. den: Livingstone - Chobe


Můžete si celé dopoledne v klidu prozkoumat město nebo se účastnit nejrůznějších aktivit, například: bungy jumpingu, říční plavby na Zambezi, letu vrtulníkem. Brzy odpoledne se vracíme do Botswany - Kasane, do kempu na břehu řeky Chobe.(± 90 km)


Máte možnost zažít plavbu na řece Chobe při západu slunce a vidět zvířata přicházející k řece pít.


12. den: Chobe - Nata - ostrov Kubu


Pojedeme na jih kolem Nata a na ostrov Kubu.


Ostrov Kubu se nachází v blízkosti Makgadigadi Pans, zde bylo kdysi v Africe největší vnitrozemské jezero. Noc na tomto ostrově bude jistě nezapomenutelným zážitkem. (± 390 km)


13. den: Kubu - Serowe


Dnes pojedeme dál na jih podél Letlhakane a Serowe. Na naši poslední noc se zastavíme v blízkosti hranic JAR. Ubytování v chatě. (± 450 km)


14. den: Serowe - (JAR) - Johannesburg


Dnes cestujeme jihovýchodně přes provincii Limpopo v JAR, kolem 15:00 vrácení vozidla. (± 450 km). Odlet do ČR.

Upozornění pro klienty

POZOR: Vozidlo 4x4 sami řídíte! Při převzetí vozidla vám bude dána instruktáž.
Program je možné prodloužit (před či po) o návštěvu Johannesburghu a okolí.

Cena zahrnuje
mezinárodní letenky, první noc v Johannesburghu, pronájem speciálního kempingového vozu 4x4 se stanem na střese a se základním pojištěním (za příplatek možné pojištění bez spoluúčasti), kempingové vybavení, poplatky za kempy a ubytování dle programu, transfery z/na letiště, místní daně a taxy, ložní prádlo, ručníky, lednička, sporák, nádobí a příbory, židle a stůl, pokud je v ceně, místního anglicky hovořícího průvodce
Cena nezahrnuje
strava, víza, palivo, fakultativní výlety

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.