Dovolená v : Mongolsko, Irkutsk, Bajkal, Mongolsko (Komfort)

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko (Komfort), Mongolsko, 11.8.2018, Snídaně

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko (Komfort)

Irkutsk, Bajkal, Mongolsko (Komfort)
Termín:
11.8. – 18.8.2018
Změnit termín
Délka:8 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:122147739
63 440 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Irkutsk, Bajkal, Mongolsko
Pokud hledáte krátkou cestu do atraktivní a netradiční destinace, tento poznávací zájezd je pro vás ideální. V krátkém čase absolvujeme koupání v Bajkalu, jízdu po Transsibiřské magistrále a mongolskou step. Země nomádů, a kdysi vládců obrovské říše nás přivítá v Ulánbátaru a v stepních kempech si vyzkoušíme jejich tradiční sporty, jako lukostřelbu či jízdu na koni a ochutnáme kumys.
Program
 • 1.den - Odlet do Irkutsku.
 • 2.den - Přílet do Irkutsku. IRKUTSK: velmi příjemné město na půli cesty mezi Moskvou a Vladivostokem. Bývalé intelektuální centrum lidí v exilu, dnes poměrně moderní metropole, která je jednou nohou v přírodě. Typická dřevěná architektura, kostel Nanebevstoupení, poprvé nakouknout do obchodů a každý si možná koupí kamusi, zimní boty, tak typické pro chladnou oblast Sibiře. Transfer do vesničky Listvjanka, cca 70 kilometrů od Irkutsku. V Irkutsku ochutnáme pirožky, na centrálním tržišti necháme oči na kýblech tvarohu, masa a ryb, památník padlým vojákům a pak už jezero Bajkal. Je jen pár přírodních skvostů, které se vyrovnají Bajkalskému jezeru. Největší sladkovodní jezero na světě a zdroj 20 procent veškeré sladké vody na naší planetě. Perla Sibiře, domov sladkovodního tuleně a více než 50 druhů ryb, z nichž některé ochutnáme na večeři. Klasická dřevěná architektura a volný program u Bajkalu. Na večeři si dejte uzeného omula, kaviár a ruské pivko.
 • 3.den - Rozloučíme se s Bajkalem, transfer zpět do Irkutska se zastávkou ve skanzenu Taltsy. Nakoupíme zásoby jídla a zpět do vlaku. Překročíme rusko - mongolské hranice a jsme v zemi Čingischána, stepí, zápasníků, jurt a kumysu. Země se postupně mění z bažinaté na suchou step.
 • 4.den - Vlak poctivě ukrajuje kilometry, zdržíme se jen na rusko-mongolských hranicích a jedeme dále směr Ulánbátar.
 • 5.den - Ranní příjezd do Ulánbátáru: hlavního města Mongolska, prohlídka města, volný program, suvenýry a unikátní atmosféra hlavního města nomádů. Navštívíme klášter Ganden se stovkami holubů a krvácejícím sloupem, u sochy buddhy si přiblížíme tuto víru. V muzeu si prohlédneme paleontologické nálezy z oblasti Mongolska. Na oběd můžete vyzkoušet mongolský gril: koňské i skopové maso sekané šavlemi. Odpoledne parlament a socha Sukhbaatara a česká hospoda.
 • 6.den - Přes step se necháme odvézt do národního parku Terejl, kde nocleh strávíme v typické mongolské jurtě v širé stepi! Výhledy do nekonečna jako z filmu Pán prstenů až ke klášteru Aryalpa. Návštěva nomádů, kde ochutnáme konečně pořádné mléčné výrobky! Kumys! Odpoledne si zajezdíme na malých mongolských konících a večer si zahrajeme hru s kostkama, pobavíme se u mongolské hudby až padne tma, která je zde černo-černá a sotva trefíte do naší jurty.
 • 7.den - Trošku se rozhýbeme a vylezeme na želví skálu s úžasnou vyhlídkou, pěšky se dostaneme do chrámu Aryalpa, kde si vyslechneme legendu o všech proměnách boha a konci světa. Odpoledne se vrátíme z přírody zpět do Ulánbátaru.
 • 8.den - Rozloučení s krátkým, ale intenzivním zájezdem, po kterém je návrat do našeho moderního světa minimálně bizarní. Jednoduchost a pohostinnost Mongolů, nekonečná step a obrovská modrá obloha nás budou ještě nějaký ten den strašit. Přílet domů.
  Cena zahrnuje
  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, 4 x ubytování v 3 hotelu ve dvoulůžkových pokojích se snídaní, 1x nocleh v typické mongolské jurtě, 2 x nocleh ve vlaku, lístky na vlak, všechny transfery, výlet na Bajkalské jezero, výlet do Národního parku Terelj, vstupné do národních parků a památek, SEN průvodce, pojištění proti insolventnosti
   Cena nezahrnuje
   • stravu kromě uvedené, víza 6 240 Kč, cestovní pojištění
    Tento zájezd se řídí pravidly ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je Cestovní kancelář S.E.N.,s.r.o., IČ 48534293. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit některé podmínky pořádaného zájezdu.
    Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

    GPS souřadnice nejsou dostupné.

    Žádné recenze pro tento hotel.

    CK