Dovolená v : Kamerun - Gabon, Kamerun

Kamerun - Gabon - Kamerun

Kamerun - Gabon

Kamerun - Gabon
Doprava:
letecky
Letiště:
Praha
Odjezd:
-
Strava:
Dle programu
Popis zájezdu

Program zájezdu:

1. den PRAHA – DOUAlA
Odlet do Doualy, večerní přílet, transfer do hotelu. Večeře a nocleh.

2. den DOUAlA – MElONG (BOUROUKOU)
Odjezd do Melongu. Cestou navštěva květinové zahrady Njombe a ovocnářské plantáže v Penji s ochutnávkou tropického ovoce. Zastávka u vodopádů Ekom. kde se točil film Tarzan. Následuje trek do domorodých vesniček, kde se seznámíte s životem farmářů. Návrat do kempu, nocleh.

3. den MElONG – DSCHANG – VODOPÁDY METCHIÉ – BABUNGO - BAMENDA
Odjezd oblastí náčelnických stezek do Bamendy přes Dschang s navštěvou muzea civilizace. Zastávka u vodopádů Metchié. Pokračujeme do hotelu v Bamendy. Odpoledne návštěva hrnčířské dílny v Bamessingu. Pak cesta do Babunga a prohlídka královského paláce „Tří tisíců masek“. Návrat do Bamendy, večeře a nocleh v hotelu Ayaba 3*.

4. den BAMENDA – BAFUT – BANDJOUN – FOUMBAN – BAFOUSSAM
Odjezd do Bafutu, návštěva muzea a prohlídka jednoho z nejstarších králov– ských paláců v zemi. Vystoupení tanečníků, tancujících v paláci pro prince a princezny (fakult.). V Bahamu prohlídka muzeum a cesta do osady Bandjounu s muzee „náčelnictví“. Odpoledne návštěva paláce Sultána Bamouma ve Foumbanu (UNESCO). Odjezd do Koutaby, ubytování, nocleh.

5. den BAFOUSSAM - YAOUNDÉ
Snídaně a odjezd do Yaoundé, hlavního města Kamerunu. Cestou zastávka u vodopádů v Metche a v Bangoua, kde poctíte návštěvou krále Bamilekes (bude– li přítomen). Pozdě odpoledne v Yaoundé ubytování, nocleh.

6. den YAOUNDÉ - KRIBI
Po snídani odjezd do přímořského Kribi. Ubytování v hotelu, oběd. Odpoledne jízda dlabanými kánoemi po řece Lobé do pygmejské vesničky. Setkání s Pygmeji, prastarým pralesním kmenem. Pygmejové jsou velmi nízcí. Návrat do hotelu, nocleh.

7. den KRIBI – DOUALA - LIBREVIILE
Odjezd do Doualy, poslední nákupy suvenýrů. Transfer na letiště, odlet do Libreville, metrople Gabonu. Po příletu transfer do hotelu, ubytování, nocleh.

8. den LIBREVILLE
Dopoledne prohlídka města, se stopami rozvíjející se těžby ropy a otisky francouzské kolonizace. Navštěva tržiště a centra města s budovami z 19. století, kdy zde misionáři šířili křesťanství mezi kmeny Bantu. V zemi jsou stále praktikovány rituály Bwiti. Pokud je neuvidíte na vlastní oči (jen víkendy), pak Vás alespoň spirituální vůdce „Nganga“ seznámí s touto unikátní formu afrického náboženství. Nocleh v hotelu Sunset Beach 3* se snídaní.

9. den LIBREVILLE - LAMBARENÉ
Odjezd do koloniálního městečka Lambarené. Cesta vede centrální částí Gabonu s tropickými pralesy. Zastávka ve vesnici Bantu. V okolí Lambarené se nachází jezera a řadou druhů ptáků a ryb. Také zde najdeme nemocnici, založenou v roce 1913 německým doktorem A. Schweitzerem. Návštěva nemocnice. Nocleh v pokojích pod správou nemocnice.

10. den JEZERA – ŘEKA OGOOUE – OMBOUE
Projížďka lodí po tropických jezerech v okolí Lambarené. Pak cesta motorovou lodí (cca 7h) po řece Ogooué do Omboue. Úžasná plavba divokou přírodou a mistrovské umění navigace po tropických řekách. Příjezd do Omboue, transfer, ubytování, nocleh.

11. den OMBOUE – GORILÍ OSTROV EVENGUE - ENAMINO
Odjezd na ostrov Evengue, kde se nachází rezervace s nížinnými gorilami. Plavba po nádherné řece Mpivié až do gorilí rezervace se zastávkou u „Mise svaté Anny“, která byla postavena v roce 1886 slavným Francouzem, Gustavem Eiffelem. Po skončení návštěvy gorilí rezervace odjezd do Enamina, nazývaného rajskou oblastí, ležící mezi NP Loango a Atlantickým oceánem. Procházka po panenských plážích Atlantiku. Nocleh ve stanovém kempu s plnou penzí.

12. - 12. den NP LOANGO
NP Loango budete objevovat pěšky a na pirogách. Ekosystém parku je jedním z nejbohatších ve střední Africe. Jsou zde pláže s kokosovými palmami (oblíbené slony), říční a lesní louky, pobřežní lesy a vnitrozemský prales s obrovskými stromy. Na jeho plážích uvidíte menšími pralesní slony, buvoly, červené říční prasata a „surfujícími“ hrochy. Ve vnitrozemí narazíte na krokodýly, sitatungy, antilopy a opice. Žijí zde také nížinné gorily, šimpanzi a mnoho druhů ptactva. Od poloviny července do poloviny září lze možné pozorovat keporkaky, kteří připlouvají až k pobřeží. Ubytování s plnou penzí ve stanovém kempu.

14. den OMBUE – PORT GENTIL – LIBREVILLE
Po snídani odjezd lodí do Port Gentil, ekonomického centra Gabonu, kam připlujete kolem 13:00 hod. Čas na oběd a odpoledne plavba do Libreville. Po příjezdu transfer do hotelu Sunset Beach 3*, nocleh se snídaní.

15. den ODLET Z LIBREVILLE
Po snídani návštěva tržiště s možností nákupů posledních suvenýrů. Čas na oběd a večeři v místní restauraci. Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

16. den PŘÍLET DO PRAHY
V ranních hodinách přílet do Prahy.

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE

letenku Praha – Douala – Libreville – Praha letištní taxy veškeré transfery dle programu okruh jižním Kamerunem a Gabonem dle programu 6 x nocleh s plnou penzí v Kamerunu dle programu 5 x nocleh se snídaní a 3 x nocleh s plnou penzí v Gabonu vstupy do navštívených památek, NP, poplatky za rangery, kánoe a tanečníky služby místních průvodců a českého průvodce

CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE

vstupní víza do Kamerunu 3.000,– Kč vstupní víza do Gabonu 3.000,– Kč letištní taxy splatné na místě při odletu z Kamerunu cca 15,– EUR poplatky za filmování spropitné cestovní pojištění

Poznámka: jde o zájezd expedičního charakteru, v jehož průběhu může dojít ke změnám trasy, doby pobytu a kategorie ubytování. Pro cesty je vyžadováno platné očkování proti žluté zimnici (nutné již pro vydání víza).

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.