Dovolená v : Kamerunská odyssea, poznávací zájezd Kamerun, Kamerun

Kamerunská odyssea, poznávací zájezd Kamerun - Kamerun

Kamerunská odyssea, poznávací zájezd Kamerun starstar

Kamerunská odyssea, poznávací zájezd Kamerun
Doprava:
letecky
Letiště:
Praha
Odjezd:
-
Strava:
Dle programu
Popis zájezdu
Afrika jako dlani - modrý Atlantik, deštný prales, horské štíty. Sopky, horské louky i vodopády. Roztančení domorodci, rušná velkoměsta. Voodoo, islám i křesťanské katedrály. Kamerun - to je festival všech smyslů - ochutnejte!
Technická náročnost
Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek
Fyzická náročnost
Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně
1. - 3.den
Přílet do Doualy,podvečerní procházka městem a noční život metropole. Přesun ,Kamerunským Pacifikem' do ,zelené' metropole Yaoundé, návštěva Musée d´Art Camerounais a Musée National. Uvítací večeře a noční život jednoho z nejkrásnějších měst západní Afriky
4. - 6.den
Vyprahlým vnitrozemím do města Foumban - domova etnika Bamoun. Navštívíme unikátní sultánův palác z 16. století s působivým muzeem, barevné tržnice místních umělců i tradiční muzeum Bamounů. A potom zamíříme pryč z rozpálených rovin - do příjemně chladných hor romantické oblasti Ring Road. Horské louky, jezera, vodopády, liduprázdné scenérie sopečné krajiny. Naučte se vyslovovat jména místních lákadel - jezero Nyos, vodopád Metchu, palác Fon. Navštívíme i prastarou komunitu Tikar s jejich tajnými společenstvy.
7. - 8.den
Národní park Korup - s místním průvodcem pronikneme hluboko do nitra parku - 300 druhů ptáků, 50 druhů velkých savců, 600 druhů stromů a kilometry značených cest k pozorování zvířat i velkolepé flóry.
9. - 10.den
Banánové přímořské letovisko Limbe se záchrannou stanicí goril, šimpanzů a dalších primátů. Vyberte si vlastní program - buď celodenní výstup na 1700 m vysokou, vyhaslou sopku Mt. Etinde s úžasnými výhledy na sousední, činný vulkán Mt. Cameroon / 4095 m n.m /, kde budeme duchy o povolení k výstupu žádat velmi originálním způsobem.....anebo pozorujte mohutný vulkán z černých lávových pláží Atlantiku se studeným drinkem v ruce.
11. - 12.den
Přímořské letovisko Kribi na březích Guinejského zálivu - až budete mít dost koupání ve vlnách Atlantiku, vyrazíme do nitra džungle za ,dětmi pralesa' - legendárními, dodnes migrujícími Pygmeji. A zastavíme se i u romantického vodopádu Lobe, ústícího přímo do oceánu...
13.den
Návrat do Doualy a odlet do ČR

Žádné recenze pro tento hotel.

GPS souřadnice nejsou dostupné.