Dovolená v : Kambodža, Komfortní poznání Kambodži s průvodcem

Komfortní poznání Kambodži s průvodcem, Kambodža, 1.10.2018, Snídaně

Komfortní poznání Kambodži s průvodcem

Komfortní poznání Kambodži s průvodcem
Termín:
1.10. – 11.10.2018
Změnit termín
Délka:11 dní / nocí
Doprava:letecky (Mnichov)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:131772483
43 670 Kč (-0 %)
Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: Komfortní poznání Kambodži s vlastním průvodcem
Popis ubytování
Siem Reap: Tara Angkor Hotel 4* | Kampong Thom: Sambor Village 4* | Phnom Penh: Kravan Hotel 4* | Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod.
provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.
Program

1. den: Odlet do Kambodži.

2. den - Siem Reap: Přílet do Siem Reap, kde se na letišti setkáte s Vaším řidičem, který Vás dopraví do Vašeho hotelu, ubytování. Siem Reap je vstupní branou do chrámového komplexu Angkor vybudovaného v 9. – 13. století vládci Khmerského impéria – památky světového dědictví UNESCO a jednoho ze sedmi divů světa. Podle času příletu vlastní procházka centrem města, trh Phsar Chas (Starý trh), Art Centrum a Night Market. V centru města je množství krámků s typicky khmerskými šperky, uměleckými předměty a suvenýry, obchody se šperky a s kabelkami z pravé krokodýlí kůže. Nocleh v hotelu.Hotel.

3. den - Siem Reap: Po snídani Vás čeká 8 hodinová prohlídka Angkoru, korunního klenotu Khmerské architektury, s osobním průvodcem. Angkor Wat je národním symbolem a vyhledávaným místem každého návštěvníka Kambodži. Největší, nejzachovalejší a nejvíce nábožensky významné chrámy Angkoru Vás uchvátí svou velikostí i jemným uměleckým rázem v podobě řezbářských prací. Přes obrovský příkop dojdete až do hlavní „budovy“, vystoupáte přes sérii galerií a nádvoří až k centrální svatyni, nabízející malebné výhledy po okolí. Po cestě budete moci obdivovat kamenné řezbářské práce zdobící téměř každý povrch, uvidíte nebeské tanečníky nebo také nejdelší souvislý basreliéf na světě vyprávějící příběhy hinduistické mytologie. Dalšími cíli Vaší výpravy bude chrám Preah Khan nebo malý chrám Banteay Srei, který je postavený z růžového pískovce a navzdory své velikosti je považován za klenot klasického khmerského umění. Večer si užijete úchvatný pohled na západ slunce nad starodávnými chrámy Angkoru. Návrat do hotelu, nocleh.Hotel, snídaně.

4. den - Siem Reap: Po snídani se dočkáte další 8 hodinové prohlídka Angkoru a okolí s osobním průvodcem. Do opevněného města Angkor Thom, rozkládajícího se na ploše 10 kilometrů čtverečních, vstoupíte monumentální jižní branou přes hráz lemovanou po obou stranách sochy démonů a bohů. Pokračovat budete na Terasu slonů a Terasu malomocného krále, které byly využívány pro slavnostní příležitosti a zdobí je dramatické reliéfy. Navštívíte ruiny Baphuon, Royal Enclosure a Phimeanakas a pokračovat budete do tajemného chrámu Bayon, jednoho z nejpopulárnějších chrámů Angkoru, prozkoumáte místní galerie krásně zachovalých reliéfů a vystoupáte po úzkých schodech až do centrální svatyně, kde uvidíte obří kamennou tvář, usmívající se na vás ze všech úhlů. Navštívíte také Prasat Kravan či buddhistický chrám Banteay Kdei z 12. století. Později prozkoumáte do džungle oděný Ta Prohm, jednu z nejpopulárnějších oblastí Angkoru, ale také chrám Thommanon a Chau Say Tevoda, oba vybudované ve 12. století ve stejném stylu. Návrat do hotelu. Nocleh.Hotel, snídaně.

5. den - Siem Reap: Dnešní den je určený pro Váš odpočinek a můžete ho věnovat individuálním aktivitám. Užívejte si například místních obyvatel a pochutin, nasávejte místní atmosféru nebo jen odpočívejte před vaší cestou do Kampong Thom. Nocleh v hotelu.Hotel, snídaně.

6. den - Siem Reap / Kampong Thom: Po snídani transfer do Kampong Thom, který je od Siem Reap vzdálený 201 kilometrů. Během dne se můžete těšit na zhruba 3 hodinovou návštěvu Sambor Prei Kuk, některými odborníky považovaný za nejdůležitější seskupení před-angkorských památek Kambodži. Před vzestupem Angkoru bylo během 6. století právě toto místo tím nejdůležitějším, jelikož se jednalo o hlavní město království Chenla nazývané Isanapura. Dnes zde najdete přes 100 ruin malých chrámů mírumilovně usazených v lesním porostu, které Vám nabídnou příležitost poznat také dřívější architektonické styly Kambodži. Nocleh v Kampong Thom.Hotel, snídaně.

7. den - Kamgong Thom / Kampong Cham / Phnom Penh: Po snídani přejedete z Kampong Thom do Kampong Cham, kde si užijete 4 hodinovou prohlídku. Kampong Cham je živý přístav na břehu řeky Mekong, ve kterém můžete najít ještě architektonické stopy koloniální éry. Projdete si město, navštívíte místní trh, ale vydáte se také do přírody – konkrétně do Phnom Pros („mužský kopec) a Phnom Srei („ženský kopec“). Podle místní tradice zde kdysi do svítání soutěžily na vrcholu každého z kopců tým mužů a žen ve stavbě „stúpy“. Muži však byli ošáleni a v domnění, že svítání už přišlo, přestali pracovat a soutěž prohráli, od té doby musejí chodit za ženami s žádostí o jejich ruku. Dalším místem, které neunikne Vaší pozornosti, bude klášter Wat Nokor Bachey postavený na buddhistické svatyni Mahayana z 11. století. Abyste nabyli skutečně exotických zážitků, vydáte se také do města Skuon na pavoučí trh, kde můžete ochutnat místní netradiční a vyhlášenou pochoutku v podobě pavouků různých velkostí. Po této vzrušující zkušenosti opustíte Kamgong Cham a vydáte se vstříc Phnom Penhu, kde přenocujete.Hotel, snídaně.

8. den - Phnom Penh: Dnes Vás čeká 8 hodinová prohlídka Phnom Penhu, chaotického, energického a neustále něčím fascinujícího města. Stromy lemované malebné bulváry a nábřežní promenády připomínají minulé epochy a hemží se životem místních obyvatel a prodejců různorodého zboží. Váš program začne výletem na Wat Phnom, 27 metrů vysoký buddhistický chrám z roku 1373, a bude pokračovat do královského paláce, oficiálního sídla krále Norodom Sihamoniho. Navštívíte také přilehlou Stříbrnou pagodu a elegantní Národní muzeum s ucelenou kolekcí khmerského umění. V odpoledních hodinách navštívíte muzeum Tuol Sleng (muzeum genocidy), kde budete mít příležitost dozvědět se více z tragické minulosti Kambodži. Dříve zde byla střední škola, která se však v roce 1975 změnila na místo určené pro výslechy a mučení Rudými Khméry známe jako S-21. Z velké části je toto místo zachovalé v původní podobě s fotografiemi a exponáty o tisících obětí, z nichž jen 7 vyšlo ven živých. Den zakončíte vesele na jednom ze slavným trhů Phnom Penhu, a sice buď na centrálním trhu umístěného ve výrazně klenuté budově Art Deco, nebo v rozlehlém „ruském“ trhu s velkým množstvím stánku od různých mediálních nosičů, přes hedvábí, řemeslné výrobky, šperky a podobně. Návrat do hotelu. Nocleh.Hotel, snídaně.

9. den - Phnom Penh: Volný den na relaxaci, vlastní poznávání, poslední nákupy apod.Hotel, snídaně.

10. den - Phnom Penh: Po snídani volno na vaše aktivity do transferu na letiště k Vašemu odletu zpět do Prahy.Snídaně.

11. den: Přílet do Prahy.
Cena zahrnuje
letenka Praha (Vídeň) – Siem Reap – Phnom Penh – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě), ubytování ve 4* hotelech dle itineráře
, stravování dle itineráře, služby anglicky hovořícího průvodce
, privátní transfery klimatizovaným vozem dle itineráře
, během 8 hodinových programů 2 studené ručníky a 2 lahve vody na osobu, během 4 hodinového programu 1 studený ručník a 1 lahev vody na osobu, program dle itineráře, 24-hodinová asistenční linka v AJ Kambodži, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje
vízum do Kambodži (na letišti za poplatek 30,- USD + 2x pasové fotografie), na požádání vyřídíme předem za cenu 500,-/osoba, cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)
, strava a nápoje neuvedené v itineráři
, spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity
, příplatek za velikonoční a vánoční období
Stravování
8x snídaně
Tento zájezd se řídí pravidly ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je CK Arcadia Air, s.r.o., IČ 27449491. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit některé podmínky pořádaného zájezdu.

Odesláním tohoto formuláře realizujete nezávaznou poptávku. Po odeslání budete kontaktováni pracovníkem cestovní agentury, který Vám poskytne další informace a vyřídí potřebné formality.

Skladba osob
Kalkulace
Pokoj
Příplatky, slevy, další ceny
Celková cena: 0
Kontaktní údaje objednavatele
Údaje o cestujících Kopírovat údaje z objednavatele do 1. cestujícího
Oslovení Jméno Příjmení Datum narození (den.měsíc.rok)
 
Poznámka:

Konečná cena bude potvrzena naším pracovníkem. Slevy na dítě, dětské ceny platí pouze pro dítě na přistýlce, tj. pokud cestují dva dospělí + dítě. Pokud je forma ubytování apartmán, studio, pak platí cena za osobu jen při plném obsazení apartmánu, studia.Pokud není výslovně uvedeno jinak.

Pokud provedete na našem webu žádost o rezervaci, my ověříme aktuální volnou kapacitu, přesný termín odjezdu a příjezdu, aktuální cenu a výši všech povinných a nepovinných příplatků. Jakmile budeme mít vše ověřeno a potvrzeno, ihned se s Vámi spojíme, potvrdíme Vám rezervaci, a poté Vám zašleme vyplněnou cestovní smlouvu a pokyny k tomu jak vše vyřídit. Změna ceny, termínu a povinných poplatků vyhrazena.

Závaznou cenu včetně všech poplatků a příplatků, přesné termíny odjezdu a příjezdu Vám samozřejmě rádi na požádání ověříme. Cena se může změnit, a to i v závislosti na ceně letenky a povinných příplatků (letištních a bezpečnostních tax, palivového příplatku, apod.). Přesný čas odletu potvrzuje letecká společnost většinou cca 5-7 dnů před odletem. Dříve ho většinou nejsme schopni zjistit.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK