Dovolená v : Izrael, Pouštní království - poznejte a odpočiňte si

Pouštní království - poznejte a odpočiňte si, Izrael, 30.12.2017, Polopenze

Pouštní království - poznejte a odpočiňte si starstarstar

Pouštní království - poznejte a odpočiňte si
Termín:
30.12. – 6.1.2018
Změnit termín
Délka:8 dní
Doprava:letecky (Varšava)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:119571996
19 034 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis hotelu

Ubytování

Hotely *** střední kvality (dle programu) - 7 nocí.

Vybavení: v hotelu je k dispozici restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (možnost přistýlky). Pokoje jsou vybaveny koupelnou, klimatizací a nejčastěji satelitním TV.

Strava: snídaně a obědy nebo večeře (dle popisu v programu).

Víza

Cestovní pas

- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.


- Pro krátkodobé turistické pobyty v Izraeli nepotřebují občané ČR vízum.

- Mějte prosím na paměti, že izraelské razítko v cestovním pase znamená automatický zákaz vstupu do Íránu, Libanonu, Libye, Saudské Arábie a Sýrie. Pokud plánujete návštěvu těchto zemí, poproste úředníka v Izraeli, aby Vám nedával razítko do cestovního pasu (ani při příletu, ani při odletu), ale na samostatný list tzv. FLYING VISA). Není problém se vstupem do Izraele i když předtím navštívíte arabskou zemi.

Informace k jordánskému vízu

Pro úspěšné překročení izraelsko-jordánských hranic je zapotřebí nejpozději 5 dní před odletem doplnit následující údaje o cestovním pase: jméno, příjmení, datum narození, státní příslušnost, číslo cestovního pasu, datum vydání a datum platnosti cestovního pasu (cestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců).

Neuvedení těchto údajů může způsobit nepříjemnosti během překročení hranic.

Cena

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou do/z Ovdy v Ejlatu, letištní taxy, ubytování v hotelech (celkem 7 nocí), stravování: snídaně (7) a večeře (7) (nebo obědy), transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta během poznávací části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: administrativní poplatky spojené s překročením hranic - cca 115 USD (povinný poplatek na místě) a náklady na účast v programu prohlídek v Jordánsku (vstupenky, služby průvodců, nosičů zavazadel, řidičů atd.) - cca 185 USD (povinný poplatek na místě): celkem 300 USD; nápoje k večeřím, fakultativní výlety (ceny uvedené v programu) a jiné osobní výdaje.

Jiné

NOVINKA - obsluha skupiny v systému TOUR GUIDE

Jedná se o bezdrátový elektronický systém provázení skupin, který umožňuje zákazníkům pohodlnou formu komentované prohlídky. Přečtěte si více o Tour guide.

Program

Ammán - panorama města a Archeologické muzeum • hora Nebo • Betánie a řeka Jordán • Petra - poklad UNESCO • Jerash a ulice 600 sloupů • Ejlat - odpočinek a pobyt!

Den 1

*Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).*

Sraz na letišti ve Varšavě, u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady. Po příletu do Ovdy v Ejlatu celní a pasové odbavení. Následně transfer k izraelsko-jordánské hranici. Po překročení hranice přejezd do Wadi Musa u brány Petry. Večeře a přenocování. (Trasa cca 200 km)

Den 2

Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka Petry, památky zapsané na seznamu Světového kulturního dědictví UNESCO. Budeme mít možnost vidět mimo jiné: faraónovu pokladnici, fasádovou ulici, nabatejské divadlo, královské hrobky a chrám boha Dušary. Celé město je vytesáno ve skále a nachází se v nepřístupném horském údolí - uvidíme úžasné obrovské chrámy, paláce, pokladnice a hrobky. Petru opustili poslední obyvatelé po ničivém zemětřesení v 6. století. Znovu ji objevil v roce 1812 švýcarský badatel a cestovatel Johann Ludwig Burckhardt. V roce 1929 začaly archeologické výzkumy a teprve až v roce 1958 bylo město Petra otevřeno pro turisty. Některé budovy jsou umístěny také na okolních vrcholcích - doporučujeme procházku k malebnému klášteru. Pro zájemce návštěva tzv. Malé Petry (za příplatek cca 15 USD) - kaňonu s vytesanými schody a malými chrámy. Přejezd do hotelu v Ammánu. Večeře a přenocování. (Trasa cca 300 km)

Den 3

Po snídani přejezd na sever do Jerash, kde lze obdivovat Vítězný oblouk císaře Hadriána, dokonale zachovalé oválné fórum, Chrám boha Dia a Chrám bohyně Artemidy, monumentální schodiště a propyleje, raně křesťanské kostely s podlahovými mozaikami, hipodrom a především téměř 600 m ulici sloupů. Následně výjezd na horu Nebo, považovanou za místo smrti Mojžíše. Za hezkého počasí lze odtud spatřit i hradby Jeruzaléma. Přejezd do Betánie u řeky Jordán, kde byl pokřtěn Ježíš Kristus. Následně doporučujeme koupání v Mrtvém moři, v nejnižším bodě na Zemi, cca. 440 m pod hladinou moře. Návrat do hotelu v Ammánu, večeře a přenocování. (Trasa cca 140 km)

Den 4

Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka hlavního města země - Ammánu. V programu mimo jiné: majestátní římský amfiteátr, odeon - čili antická koncertní síň, pozůstatky obrovské citadely, panorama města a Archeologické muzeum. Dalším bodem programu bude výlet ke královské pevnosti Machaerus, kde dal Herodes Antipas setnout hlavu sv. Janu Křtiteli. Procházka na vrchol, odkud se rozprostírá nádherný výhled na Mrtvé moře a Jordánské údolí. Odpoledne přejezd k jordánsko-izraelské hranici. Následně večeře a přenocování v Ejlatu. (Trasa cca 320 km)

Den 5-7

Snídaně, čas na odpočinek, opalování a koupání. Ve večerních hodinách večeře v hotelu.

Den 8

Ráno po snídani vystěhování z hotelu (nejpozději do 12 hodin) a transfer na mezinárodní letiště Ovda v Ejlatu. Odlet do Polska.

Upozornění k programu!

UPOZORNĚNÍ! V termínech od 24. 3. 2018 budou zájezdy realizovány na základě letů do Tel Avivu (TLV). V této souvislosti dojde ke změně realizace bodů programu a noclehů.

- Vzhledem ke specifikům multináboženské země, zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací doba muzejních památek a chrámů, časy servírování pokrmů a jejich složení).

- V období nejdůležitějšího náboženského svátku Jom kipur, může dojít ke změnám v organizaci poznávací a pobytové části. Všechna jídla v této době jsou podávána pouze za studena, nápoje pouze nealkoholické.

- K elektrickým přístrojům s "tlustými kolíky" jsou potřebné adaptéry.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

- Časy odletů/návratů se mohou změnit! Aktuální časy návratů uvede delegát CK na místě.

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

Tento zájezd se řídí pravidly ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je Go Afrika s.r.o., IČ 26859220. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit některé podmínky pořádaného zájezdu.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK