Dovolená v : Izrael, Svatá země a Egypt - Tři plameny jedné lampy

Svatá země a Egypt - Tři plameny jedné lampy, Izrael, 5.6.2018, Polopenze

Svatá země a Egypt - Tři plameny jedné lampy starstarstar

Svatá země a Egypt - Tři plameny jedné lampy
LM
Termín:
5.6. – 12.6.2018
Změnit termín
Délka:8 dní / nocí
Doprava:letecky (Katovice)
Strava:Polopenze
Číslo zájezdu:127968448
13 942 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Popis hotelu

Hotely odpovídající standardu *** (v Jordánsku a Izraeli) a **** (v Egyptě) podle hodnocení organizátora (dle programu) - (7 nocí)

Vybavení: v hotelu je k dispozici lobby, restaurace a bar.

Pokoje: dvoulůžkové pokoje (s možností přistýlky), všechny klimatizované, s koupelnou a většinou se satelitním TV.

Strava: snídaně a večeře (jak je popsáno v programu).

Upozornění! Pro zájemce možnost prodloužení zájezdu o týden pobytu v hotelech v Sharm El Sheikhu.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Víza

Cestovní pas a vízum

- Cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu.

- Připomínáme, že po příletu na letiště v Sharm El Sheikhu není potřeba žádat o standardní vízum, ale stačí zažádat o bezplatné vízum Sinai Only. Standardní vízum je zapotřebí pouze v případě výjezdu mimo Sinajský poloostrov (např. fakultativní výlet do Káhiry, Alexandrie či Luxoru) a po výjezdu z Egyptu do Izraele nebo do Jordánska ztrácí platnost. Standardní vízum si lze zakoupit po návratu do Sharm El Sheikhu.

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Během pobytu v Sharm El Sheikhu doporučujeme fakultativní výlety:

HORA SINAJ A KLÁŠTER SV. KATEŘINY - východ slunce na hoře Sinaj a prohlídka kláštera. Cena cca 50 USD.

DELFINÁRIUM - show s delfíny, v ceně transfer autokarem oběma směry. Cena cca 30 USD.

RAS MOHAMED - výlet lodí do Národního parku (nádherné korálové útesy), oběd na lodi (v ceně), koupání v moři, šnorchlování (barevné útesy jsou jen kousek od břehu!). Cena cca 65 USD.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich rezidentů.

Hodnocení klientů

Recenze k tomuto zájezdu najdete zde: https://r.pl/ziemia-swieta-i-egipt-trzy-plomienie-jednej-lampy/zakwaterowanie-eis

Program

Jeruzalém - svaté město • Chrámová hora • Křížová cesta • Zeď nářků • Jad Vašem • Betlém - Jeskyně narození • Nazaret - bazilika Zvěstování Panny Marie • řeka Jordán a Galilejské jezero • Masada - pevnost Heroda Velikého • Mrtvé moře - pro krásu • fakultativně týdenní pobyt v Sharm El Sheikhu

Den 1

Sraz u stanoviště CK 2 hodiny před plánovaným odletem letadla na jednotlivých letištích. Aktuální letové řády sledujte na R.pl /rozklady. Celní a pasové odbavení a následně transfer do 4* hotelu v Sharm El Sheikhu (Coral Hills nebo podobný). Večeře a přenocování.

Den 2

Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd k hraničnímu přechodu mezi Egyptem a Izraelem (Taba - Ejlat). Překročení hranice pěšky. Po dokončení formalit spojených s překročením hranice (trvají cca 2 hod.) setkání s izraelským průvodcem. Na hranici přesedneme z egyptského autokaru do izraelského. Následně přejezd pouštním údolím Arava a Mrtvého moře. Večeře a přenocování v Betlémě. (Trasa cca 580 km)

Den 3

Po snídani prohlídka, kterou začneme návštěvou Chrámové hory, kde kdysi stál Jeruzalémský chrám a dnes svatyně s názvem Skalní dóm a mešita Al-Aksá. Půjdeme ke Zdi nářků, kde se Židé po staletí modlí, oplakávajíc zbořený chrám. Následně přejezd do Ejn Kerem (městská čtvrť) a návštěva kostela Jana Křtitele (podle legendy se právě zde narodil). Dalším bodem programu bude Herzlova hora a návštěva Mezinárodního institutu pro výzkum holocaustu Jad Vašem - památník obětí a hrdinů holocaustu. Ve druhé polovině dne se vydáme do Betléma - vejdeme do Jeskyně narození a baziliky Narození Páně, která na ní byla postavena. Pro zájemce prohlídka „nočního Jeruzaléma“ ve večerních hodinách (za příplatek cca 25 USD). Večeře a přenocování v hotelu v Betlémě. (Trasa cca 60 km)

Den 4

Po snídani výjezd na Olivovou horu, odkud se rozprostírá nádherný výhled na Jeruzalém. Vejdeme do kostela Pater Noster, který je postavený nad jeskyní, ve které Ježíš učil své učedníky. Následně v Getsemane uvidíme Kostel všech národů, známý také jako Bazilika utrpení či Kostel smrtelné úzkosti Páně. Vejdeme dovnitř hradeb starého města. Následně projdeme Křížovou cestou, která vede malebnými muslimskými uličkami a křesťanskou čtvrtí starého města, mezi stánky a orientálním bazarem, až dojdeme k Chrámu Božího hrobu. Pod jeho střechou jsou poslední zastávky, včetně Golgoty a místa vzkříšení Ježíše. Večeře a přenocování v Betlémě. (Trasa cca 30 km)

Den 5

Po snídani vystěhování z hotelu a odjezd do Nazaretu. Navštívíme zde: baziliku Zvěstování Panny Marie a kostel sv. Josefa. Další částí programu bude návštěva Kány Galilejské (místa prvního zázraku - přeměny vody ve víno). K obědu doporučujeme jako hlavní jídlo rybu sv. Petra - u Galilejského jezera (za poplatek cca 20 USD). Na závěr dne plavba lodí po Galilejském jezeře. Večeře a přenocování ve městě Tiberias. (Trasa cca 260 km)

Den 6

Po snídani přejezd do několika kostelů spojených s významnými křesťanskými událostmi. Vydáme se do Tabghy (podle biblické tradice na místo rozmnožení chleba a ryb). Další částí výletu bude Kafarnaum - místo mnohokrát zmiňované v Bibli, kde Ježíš žil a kázal. Poté přejedeme k Hoře blahoslavenství (místo tzv. Kázání na hoře a výběru apoštolů). V Jardenitu budeme moci namočit nohy ve vodách Jordánu a obnovit křest v řece, ve které byl pokřtěn Ježíš. Během cesty k Mrtvému moři navštívíme oblast vykopávek ve městě Bejt Še'an, kde uvidíme mimo jiné: římské divadlo, byzantskou ulici, antické chrámy a římské lázně. Následně prohlídka Kumránských jeskyní, ve kterých byly nalezeny slavné svitky s biblickými texty od Mrtvého moře. Prohlídku zakončíme relaxační koupelí v Mrtvém moři - 420 m pod hladinou světového oceánu. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Betléma. (Trasa cca 220 km)

Den 7

Po snídaní vystěhování. Pro zájemce (pokud bude čas) výlet do nejstaršího města na světě - do Jericha (za příplatek cca 15 USD). Přejezd ve směru Eljatu přes Judskou poušť, kde zastavíme u Masady - pevnosti Heroda Velikého a zároveň místa bojů zélótů - židovské komunity, která nejdéle odolávala Římanům. Další přejezd údolím Arava k izraelsko-egyptské hranici. Pasové odbavení a transfer autokarem do Sharm El Sheikhu. Ve večerních hodinách večeře a přenocování ve 4* hotelu v Sharm El Sheikhu. (Trasa cca 580 km)

Den 8

Ráno vystěhování z hotelu (nejpozději do 12:00 hodiny) a transfer na letiště v Sharm El Sheikhu (přesné časy transferů uvede delegát CK na místě):

- klienti zůstávající na druhý týden pobytu v Sharm El Sheikhu - transfer do vybraného hotelu,

- klienti vracející se do Polska - transfer na letiště.

Upozornění k programu

- Vzhledem ke specifikům multináboženské země (Izrael), zejména v období svátků (místní státní a náboženské svátky) se může změnit organizace poznávací a pobytové části (např. pořadí prohlídek, otevírací doba muzejních objektů a chrámů, časy servírování pokrmů a jejich složení).

- V období nejdůležitějšího náboženského svátku Jom kipur, může dojít ke změnám v organizaci poznávací a pobytové části. Všechna jídla v této době jsou podávána pouze za studena, nápoje pouze nealkoholické.

- K elektrickým přístrojům s "tlustými kolíky" jsou potřebné adaptéry.

- Delegát neprovází po muzejních objektech.

- Pořadí realizace bodů programu může být změněno či zrušeno.

- Časy odletů/návratů se mohou změnit!

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem do/z Sharm El Sheikhu, letištní taxy, ubytování v hotelech (7 nebo 14 nocí - za příplatek), stravování: snídaně a večeře (nebo obědy), transfery klimatizovaným autokarem, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta během poznávací části, pojištění TU Europa Standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum 25 USD (pro klienty zůstávající na druhý týden pobytu v Sharm El Sheikhu je potřebné v případě fakultativních výletů: do Káhiry, Alexandrie, Luxoru a Národního parku Ras Mohamed - autokarem); administrativní poplatky spojené s překračováním hranic - cca 45 USD, náklady na účast v programu prohlídek (vstupenky, výjezd na Masadu lanovkou, služby místních průvodců, nosičů zavazadel, řidičů, systém Tour guide atd.): cca 160 USD dohromady v Izraeli a Egyptě (205 USD celková částka balíčku placeného povinně na místě); nápoje k večeřím, fakultativní výlety (ceny uvedené v programu) a jiné osobní výdaje.

Tento zájezd se řídí pravidly ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je Go Afrika s.r.o., IČ 26859220. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit některé podmínky pořádaného zájezdu.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.

CK