Dovolená v : Spojené státy americké, Evergreen Lodge

Evergreen Lodge, Spojené státy americké, Západ Spojených států, 30.3.2018, Snídaně
Evergreen Lodge
Termín:
30.3. – 6.4.2018
Změnit termín
Délka:8 dní / 7 nocí
Doprava:vlastní (-)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:127262169
16 983 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Ubytování
Komfortní Evergreen Lodge se nachází mezi Vail Village a Lionshead. Do centra se dostanete po cca 1 km a k vlekům po cca 300 m. Využít můžete také bezplatné kyvadlové dopravy (nástupní místo přímo u ubytování).

Příjemný dům nabízí recepci, útulný hotelový salonek s krbem, Wi-Fi, restauraci, bar, wellness zařízení, kde najdete vyhřívané venkovní bazény, vířivku a dvě sauny stejně jako posilovnu. Dále je k dispozici pokoj na hraní pro děti, lyžárna a bezplatné parkoviště.

Stravování
V ceně zájezdu je zahrnuta snídaně amerického typu.
Lokalita
Středisko Vail (2 445 m) leží v Vail Valley a je přesně tou správnou volbou pro všechny, kteří chtějí jen to nejlepší z nejlepšího! Bude Vám tu nabídnut jedinečný servis a zákazník je zde králem. Vail se pokouší vytvořit atmosféru podobnou té tyrolské. Nabídka různých aktivit je tu obrovská, takže si zde zaručeně přijde každý na své.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Návštěvníci Vailu tu z nedostatku sněhu určitě nemusí mít obavy. Lyžařská oblast Vailu (2457 - 3433 m) se společně se svými 234 km převážně obtížných sjezdovek a 31 lanovkovými zařízeními rozkládá na ploše 2141 hektarů. Oblast byla již několikrát označena za nejlepší lyžařský areál v USA. Dobré služby jsou tu hnací silou, sjezdovky jsou dobře upravované a na vlecích se musí čekat jen málokdy. Front Side nabízí krásně upravované sjezdy, v o něco vzdálenějším Blue Sky Basin najdete především slunné sjezdovky v přírodním stavu. V sedmi údolích Back Bowlu si přijdou na své zejména milovníci hlubokého sněhu. Snowboarďáci naleznou ve Vailu několik funparků se spoustou prvků stejně jako „Superpipe a „Halfpipe“.
Region
Uprostřed Rocky Mountains se nachází 7 báječných lyžařských středisek. Svými více než 8,5 m průměrného sněhu za rok a více než 300 slunnými dny v roce patří střediska Vail, Beaver Creek, Breckenridge, Keystone Resort a Arapahoe Basin k nejlepším na světě. Střediska mají v nabídce celkem více než 790 km sjezdovek. Na více než 50 % náročných sjezdovkách a známých divokých sjezdovkách s muldami se zapotí nejeden dobrý lyžař. Vail má v regionu největší lyžařský areál a k dispozici bezmála nekonečnou nabídku sjezdovek, které vedou mimo označené trasy. Avšak i další střediska nabízejí pro každého to pravé.
Stát
Báječný prašan, strmé sjezdovky, zasněžené stráně, sjezdy lesem... V zimním ráji USA si přijde každý na své. Ať už na jednom či na dvou prknech, ať začátečník nebo profík – zimní radovánky ve své plné parádě jsou tu zárukou! USA se může pochlubit několika regiony, které jsou tak bohaté na sníh, že se to neobešlo bez vzniku obrovských lyžařských středisek. Od městeček, kde se schází světová prominence po rustikální horské vísky tu najdete snad úplně všechno!

Proč zimní dovolená v USA?
Proč byste se za lyžováním měli vypravit přes oceán, když se můžete vydat do Alp? Správná otázka. Přesto ale existují pádné důvody, proč se zimní dovolená v USA vyplatí. Hlavním důvodem je perfektní kvalita sněhu. Stát Utah je proslavený jako místo "nejlepším sněhem na světě". Na mnoha poznávacích značkách místních aut pak uvidíte nápis „Greatest Snow on Earth“. Jestli je to opravdu ten nejlepší se můžeme jen dohadovat, něco na tom ale bude. Sníh je tu fantastický! Tak suchý, lehký a vzdušný prašan najdete v Evropě jen zřídka. Tomuto druhu sněhu se říká “cold smoke” nebo “champagne powder” a v Rocky Mountains jej najdete spoustu!
Specialitou Severní Ameriky jsou lyžařské rezorty. Tady na rozdíl od Evropy patří k standardům nejen upravené sjezdovky, ale také přírodní terény pro off-piste. Jízda mezi stromy a skálami je zde povolena, lyžování tu prostě nemá hranice! Mimoto jsou sjezdovky většinou nepřeplněné a nabízí tak mnoho prostoru pro rychlou jízdu a široké obloučky.Velmi dobří lyžaři nebo snowboardisté si zamilují extrémní terén a sjezdy Double Black Diamond - neuvěřitelná porce adrenalinu! Jak na upravených sjezdovkách, tak i v přírodním terénu si užijete nenahraditelný pocit svobody na lyžích. Navíc je tu tree skiing, který je v Alpách zakázán, opravdovým highlightem. Svahy mezi stromy jsou upravovány dokonce i v létě, aby byly zajištěny ještě lepší podmínky v zimě. Další za zmínku stojí “catskiing”: organizátoři catskiing Vás dopraví v malých skupinkách pásovým vozidlem k neznámých svahům, kde můžete obloučky do čerstvého sněhu učinit jako první vy. I místní obyvatelé jsou pohodoví a velmi přátelští a řídí se mottem "easy going" - ať už na sjezdovce, v řadě na vlek nebo při après-ski. Lidé v USA mají radost ze života a také to umí během zimní dovolené ukázat. Místní si navíc dávají na službách velmi záležet, jsou připraveni pomoci a velmi přátelští.

Kde vyrazit na lyže v USA?
V zemi neomezených možností najdete neomezené možnosti pro lyže a snowboard. Pro dovolenou na lyžích jsou nejvhodnější státy Utah a Colorado. Stát Mormonů Utah má co nabídnout - především pak lehce a rychle dosažitelná lyžařská střediska. Bránou do lyžařského světa Utahu a jeho nesčetných lyžařských středisek , která dosáhnete ve velmi krátkém čase, je hlavní město Salt Lake City. Mezinárodní letiště Salt Lake City je možné dosáhnout z mnoha evropských letišť přímým letem. Odsud jste na prvním vleku za půl hodinky.
Salt Lake City se jako lyžařský region proslavilo v roce 2002, kdy se stalo spolu s Park City hostitelským městem zimních olympijských her. Park City je od roku 2005 domovinou největšího vzájemně propojeného lyžařského střediska v USA a nachází se asi 20 minut jízdy autem od letiště Salt Lake City. Mnohostranný lyžařský rezort nabízí přístup k několika velmi dobrým lyžařským střediskům jako např. luxusní středisko Deer Valley, které je exkluzivně přístupné pouze lyžařům, ráj prašanu Snowbird, lyžařské středisko Alta, také přístupné jen lyžařům a Park City Mountain Resort. Dřívější město dolů bylo po dobu několika let pouze městem duchů, než jej k životu opět probudilo lyžování. Historická hlavní ulice Park City Main Street je dosažitelná na lyžích a je skvělým místem pro konání různých akcí, je tu mnoho restaurací a pár pěkných lokalit pro après-ski - např. známý salón No Name Saloon & Grill nebo High West Distillery & Saloon. Každý večer v zimě se hlavní ulice mění na party ulici. Nedávno došlo ke spojení Park City a The Canyons, čímž vzniklo lyžařské středisko s 27 km² sjezdovek. Utah se tedy pro lyžařský zájezd opravdu vyplatí. Není totiž jen místo s "nejlepším sněhem na světě", ale ve srovnání s ostatními lyžařskými regiony v USA tu ročně napadne skoro dvojnásobné množství sněhu.
Colorado je nejoblíbenějším státem pro zimní dovolenou v USA, kde se nacházejí také nejznámější lyžařská střediska. Mnoho sluníčka, výtečný sníh, , vrchol přes 4 000 m .n.m., velká střediska a moderní lanovky a vleky dělají z Colorada perfektní cílovou destinaci pro zimní dovolenou. Jedním z oblíbených lyžařských míst je Vail, kde se spolu s Beaver Creek v roce 2015 konalo FIS světového mistrovství v lyžování. Vail a Beaver Creek nabízí velmi dobré možnosti lyžování a ještě lepší služby. Mnoho prominentů tu tráví lyžařskou dovolenou, např. Clint Eastwood, který má dům v Beaver creek. "Colorado Skipass" umožňuje lyžařům a snowboardistům přístup k lyžařským střediskům Vail, Beaver Creek, Breckenridge, Keystone a Arapahoe Basin s celkem 772 km sjezdovek a 117 lanovkami a vleky.
Znamenitým, moderním rezortem je také Copper Mountain v Summit County, které mezi turisty ještě není tolik známé. Tři vesničky East Village, Copper Village a Union Creek se nacházejí v Copper Mountain, kde najdete mnoho možností ubytování od útulných horských chat až po luxusní hotelové pokoje. Nechybí tu ani lokality pro party a dobré restaurace. Zimní dovolenou první třídy si můžete dopřát ve viktoriánském městě Breckenridge s pěkným městským centrem a hlavní ulicí s mnoha obchůdky a šarmantními restauracemi. Město má kromě toho ale opravdu hodně sjezdovek! 123 km dobře upravených sjezdovek a a skvělých terénů pro tree skiing. Lyžařské středisko leží v nadmořské výšce mezi 2 908 a 3 914 m a je díky tomu velmi jisté na sníh. Se Summit Skipassem si užijete 639 km sjezdovek se 111 lanovkami a vleky v Breckenridge, Keystone a Arapahoe Basin stejně jako půl dne v Vail a Beaver Creek. Kromě toho můžete se skipasem "Winter Park & Copper Mountain" použít 108 km sjezdovek v Copper Mountain a 122 km sjezdovek ve Winter Park. Lyžařské středisko ve Winter Park, které se nachází v Grand Country v North Central Colorado a je známé především pro svou nádhernou krajinu a strmé sjezdy.

Co můžete ještě podniknout během zimní dovolené v USA?
Nechte si dostatek času! Rádi si totiž během zimní dovolené v USA dopřejete i jiné aktivity než lyžování. Můžete například navštívit blízké národní parky, které jsou v zimě nádherné. Národní parky v Utahu a Coloradu Vám jednoduše vezmou dech. Za zmínku stojí také mezizastávka v jedné z fascinujících metropolí USA jako Chicago nebo New York. U mnoha letů je cesta často stejně možná jen z mezizastávkou, tak proč toho nevyužít!
Lyžařský areál
USA má nesčetné množství možností zimních sportů. V první řadě ve státech Colorado a Utah, kde si lze zalyžovat v proslulých Rocky Mountains. Ale i v Kalifornii a Nevadě najdete skoro v každém údolí alespoň jedno lyžařské středisko.Světově proslulý je skvělý prašan v Rocky Mountains. Kvůli suchému vzduchu je zde sníh velmi sypký a umožňuje tak i začátečníkům perfektní sjezdy v hlubokém sněhu. Zvláštní podnebí v Rocky Mountains umožňuje přírodě žít i ve vysokých polohách. Stromy najdete i ve 3 750 m.Největší lyžařská střediska v Rocky Mountains se táhnou přes četné vrcholky, mají k dispozici až 100 lanovek a vleků se 4 000 ha sjezdovek, mezi nimi tak známé regiony jako Vail, Summit-Area, Aspen-Snowmass, Lake Tahoe a další.Vedle částečně velmi náročných sjezdů, najdete ve většině středisek také tzv. „bowls“. Zde se jedná o lyžařské trasy, které nejsou upravované.V mnoha amerických lyžařských střediscích se pravidelně odehrávají závody světových pohárů a mistrovství světa v alpském lyžování. Ve střediscích Vail/Beaver Creek a Aspen-Snowmass se ne zřídka kdy setkáte i s americkou smetánkou. Lehce se vám může stát, že se najednou na lanovce ocitnete vedle George Clooneyho nebo Arnolda Schwarzeneggera.V amerických střediscích je psán servis s velkým "S". Málokdy se stane, že musíte na vlecích čekat, pomocní zaměstnanci se postarají o to, aby lyžaři měli co pít a dostali krém na opalování, za chladného počasí dostanete na sedačkových lanovkách teploučkou vlněnou deku.
Jídlo a pití
Keep the party going! Tak to je i motto amerického après ski. At' Jste v Coloradu, Kalifornii nebo v jiných lyžařských regionech – všude najdete hned několik lokalit pro après ski s publikem různých věkových kategorií. Můžete zde ale i strávit romantický večer u krbu v jedné z oblíbených restaurací. Jen tak mimochodem: V Americe se stoly zpravidla nerezervují, hosté si zkrátka počkají u baru nebo ve speciální místnosti až se další stůl uvolní. Americká kuchyně je proslulá pro přípravu grilovaného hovězího masa. Milovníci masa a uzenin si přijdou na své málokde jinde! At‘ filé Mignon, New York Steak, T-Bone-Steak nebo hamburgery – maso se zde podává v těch nejrůznějších variantách. Další pozoruhodností je velmi malý základní plat zdejších číšníků, vzhledem k tomu jsou na spropitné svých hostů dá se říci závislé. Za to lze však také počítat s velmi pozornou obsluhou a příjemným vystupováním, očekávané spropitné se pohybuje přibližně okolo 20%. I nabídka sportovních aktivit je pestrá, jako skoro všude v USA. Procházka na sněžnicích, tůry sněhovým skútrem, jízdy koňským a psím spřežením jsou jen příklady.
Kultura
„Země konce neberoucích možností“ – přezdívka USA prozrazuje mnoho. Vyjmenování všech pamětihodností by zabralo hodiny, takže je tu uvedeno jen několik tipů.

Větší, barevnější, hlasitější - vítejte v Las Vegas. Během procházky po proslulém bulváru se obrovské hotely a kasína předhánějí v získávání pozornosti turistů. Mezi nimi najdeme „Venetian“, kde si člověk připadá jako v Benátkách, nebo „Luxor“ s 30 m vysokou pyramidou. Světu známá a populární představení Cirque du Soleil nebo kouzelník David Copperfield lákají zábavným programem. Jen jedno tu budete hledat marně: klid. San Francisco přesvědčí i motivy na pohlednicích. Výhled z Alamo Square na viktoriánské vily, na Lombard Street s úzkými zatáčkami nebo na proslulý Golden Gate Bridge si nenechá ujít skoro nikdo z turistů. Golden Gate Recreation Area, do niž spadají duny, pláže a lesy, stejně jako známý ostrov Alcatraz se stejnojmenným vězením, je o rozloze 300 km² a představuje tím největší městský park na světě. Povinností pro turisty: jízda tramvají Cable Car. Opomenout bychom neměli ani Los Angeles. Je tady Hollywood, je tady Walk of Fame s jeho 2 300 hvězdicemi slávy, je tady svět filmů a zábavný park Universal Studios.

Do paměti se zaryje i Grand Canyon, který do své podoby dostala řeka Colorado Rivers. Canyon je o délce 450 km a je až 1,6 km hluboký. Spektakulární výhledy jsou tu zaručeny, hlavně na jižním okraji. Odvážní turisté vyzkouší Skywalk, 22 m dlouhý balkon se skleněnou podlahou. Další zastávku naplánujte v Idahu, tady se nachází Craters of the Moon National Monument - krajina podobající se zemnímu povrchu na měsíci. Láva tu zanechala své stopy v podobě obrovského areálu s hrubými skálami a skoro žádnou vegetaci. Další stopy, které tentokrát nezanechala příroda, ale sochař Gutzon Borglum, jsou čtyři prezidentské hlavy vytesané do skal Mount Rushmore: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln tu jsou zvěčněni v 18 m vysoké podobě.

Pokud už se jednou vydáte do USA, nevynechte ani návštěvu Národních parků. Nejstarší z nich je Yellowstone, který skýtá pozoruhodných 250 gejzírů. Yosemite je známý pro své žulové skály. „El Capitan“ je například 2 307 m vysoký a jedním z největších monolitů naší planety.
Slevy
Slevy
• Dvoulůžkový pokoj/2x přist., sprcha/WC, S - v případě obsazení minimálně 2 plně platícími osobami obdrží další účastníci zájezdu následující slevu:
• 2-3 let 100%
• 4-11 let 90%
• od 12 let 65%


Přesnou výši slevy zjistíte tím, že si (kliknutím na cenu ubytování) vytvoříte nabídku.
Toto procentuální zvýhodnění platí pro celkovou cenu zájezdu, tzn. jak pro cenu za ubytování tak i za skipas.

Děti, které jsou při nástupu na zájezd mladší než 24 měsíců, cestují zpravidla zdarma, ale musí být v každém případě nahlášeni v objednávce a být vyplněny jejich údaje.
• Další slevy
Tento zájezd se řídí pravidly ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je TravelTrex GmbH, IČ DE813076768. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit některé podmínky pořádaného zájezdu.
Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.

Nahrávám...
CK