Dovolená v : Park City Marriott, Spojené státy americké

Park City Marriott - Spojené státy americké - Západ Spojených států
Park City Marriott
Doprava:
-
Letiště:
-
Odjezd:
-
Strava:
-
Ubytování
Moderní hotel Park City Marriott se nachází cca 1,5 km ob centra Park City. Bezplatná trasa skibusu vede asi 50 m od hotelu a dopraví Vás k cca 2 km vzdálenému lyžařskému středisku Park City. Různé restaurace, bary a možnosti nakupování naleznete v blízkém okolí.

K vybavení hotelu patří recepce, lounge, Wi-Fi (omezená rychlost přenosu), restaurace, prádelna, bezplatné wellness zařízení s bazénem, vířivkou, parní lázní a posilovnou stejně jako bezplatná parkovací místa.

Stravování
V ceně zájezdu je zahrnutá americká snídaně.
Lokalita
Malé westernové městečko Park City leží uprostřed pohoří Wasatch okolo 30 minut od mezinárodního letiště v Salt Lake City. Dobré spojení není ale to jediné, co dělá město tak atraktivním. Třetina všech světových soutěží je pořádána ve třech lyžařských střediscích v okolí Park City, čímž se město také proslavilo. Dnes náleží region k jednomu z nejžádanějších lyžařských rezortů v USA. Místní lyžařské středisko Park City Mountain a sousední kaňony tvoří největší vzájemně propojené lyžařské středisko USA s okolo 250 km sjezdovek. Bezplatný skibus-servis spojuje jednotlivá místa lyžařského regionu dohromady, čímž činí i blízké lyžařské středisko Deer Valley dosažitelným během pouze několika málo minut.

Dřívější město těžby stříbra Park City leží v nadmořské výšce 2 134 m a nabízí vedle nespočtu sjezdovek a terénních sjezdů v Back Bowls také kulturní vyžití jako historickou Main Street s obchody, restauracemi a salony, několik uměleckých galerií a muzeí. O odpočinek se postará množství spa a wellness nabídek. Navíc se můžete proletět v balónu, vydat na túru ve sněžnicích, prozkoumat okolí na sněžném skútru a to nemluvě o nezapomenutelném nočním životě! Zábava mimo sjezdovku tu nepřijde zkrátka. Místo je navíc velmi lákavé malými vzdálenostmi mezi ubytováním, obchody, restauracemi a sjezdovkami.
Skipas
Detaily o skipasu, včetně informace, zda je již zahrnut v celkové ceně, naleznete v ceníku.
Lyžařské středisko "Park City" leží v nadmořské výšce od 2 080 m až 3 049 m a stejnojmenný skipas Vám nabízí přístup k celkem 250 km sjezdovek, které jsou propojeny díky 41 vlekům. Od zimní sezóny 2015/16 jsou lyžařská střediska Park City a Canyons Resort vzájemně propojena díky vysokorychlostnímu vleku "Quicksilver Gondola". Spojení "Park City" tím tvoří největší vzájemně propojené lyžařské středisko USA. Středisko disponuje velmi dobře upravenými sjezdovkami všech stupňů obtížnosti, kde si zábavu užijí jak začátečníci tak i lyžařští experti. Za zmínku pro freeridery určitě stojí backbowls, kde Vám srdce zaplesá při "treeskiingu". Především extrémně suchý sníh proslavil utahské středisko sloganem jako "Greatest Snow on Earth". Čerstvě napadaný sníh tvořený v Utahu z 92% ze vzduchu je nezapomenutelný zážitek. Resort se již roky umisťuje v desítce nejlepších středisek USA!

Najdete tu sedačkovou lanovku, která Vás přepraví z centra města Park City na sjezdovku. Přátelskost střediska k rodinám s dětmi se vyznačuje mimo jiné dětským parkem s kouzelným kobercem. Středisko je ale také vhodné pro snowboardisty. Vynikající snowparky splní každé přání a pro odvážné je tu připravena jedna z největších halfpipe Severní Ameriky "Eagle Superpipe".

"Deer Valley Resort" je považováno za jedno z nejexkluzivnějších středisek světa a bylo už mnohokrát označeno jako nejlepší středisko Severní Ameriky. Pro lyžaře jsou zde připraveny exkluzivní lyžařské podmínky s perfektně upravenými sjezdovkami v délce okolo 100 km a spojeno 21 lanovkami a vleky.
Region
V obklopení Rocky Mountains se nachází 3 lyžařská střediska "Park City Mountain Resort", "Deer Valley Resort" a "The Canyons". Skipass "Three Resort International Pass" je speciálně nabízen zahraničním návštěvníkům od Obchodní komory Park City. S tímto skipasem máte možnost využít všechny tři Park City střediska, dohromady máte tedy možnost lyžovat na ploše více jak 3 800 hektarech. Tato speciální nabídka není na místě dostupná. Skládá se z jednoho sešitku se skipasem na jeden den a můžete tak využít všechny tři střediska. Střediska jsou položena ve výšce mezi 2 003 m a 3 049 m a nabízí tak dohromady skoro 350 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížnosti. "Deer Valley Resort" je považováno za jedno z nejexkluzivnějších středisek světa a bylo již mnohokrát označeno jako nejlepší středisko severní Ameriky. Najdete zde opravdu velice kvalitně připravené sjezdovky. Středisko ''The Canyons" je vhodné pro rodiny s dětmi a zároveň je to největší a nejnovější středisko pro lyžaře ale i snowboardisty v Utahu. Celkem cca 120 kilometrů sjezdovek nabízí velice dobré podmínky k lyžování a také snowboardisté si v snowparku přijdou na své a užijí si dostatek radosti na sněhu.
Stát
Báječný prašan, strmé sjezdovky, zasněžené stráně, sjezdy lesem... V zimním ráji USA si přijde každý na své. Ať už na jednom či na dvou prknech, ať začátečník nebo profík – zimní radovánky ve své plné parádě jsou tu zárukou! USA se může pochlubit několika regiony, které jsou tak bohaté na sníh, že se to neobešlo bez vzniku obrovských lyžařských středisek. Od městeček, kde se schází světová prominence po rustikální horské vísky tu najdete snad úplně všechno!

Proč zimní dovolená v USA?
Proč byste se za lyžováním měli vypravit přes oceán, když se můžete vydat do Alp? Správná otázka. Přesto ale existují pádné důvody, proč se zimní dovolená v USA vyplatí. Hlavním důvodem je perfektní kvalita sněhu. Stát Utah je proslavený jako místo "nejlepším sněhem na světě". Na mnoha poznávacích značkách místních aut pak uvidíte nápis „Greatest Snow on Earth“. Jestli je to opravdu ten nejlepší se můžeme jen dohadovat, něco na tom ale bude. Sníh je tu fantastický! Tak suchý, lehký a vzdušný prašan najdete v Evropě jen zřídka. Tomuto druhu sněhu se říká “cold smoke” nebo “champagne powder” a v Rocky Mountains jej najdete spoustu!
Specialitou Severní Ameriky jsou lyžařské rezorty. Tady na rozdíl od Evropy patří k standardům nejen upravené sjezdovky, ale také přírodní terény pro off-piste. Jízda mezi stromy a skálami je zde povolena, lyžování tu prostě nemá hranice! Mimoto jsou sjezdovky většinou nepřeplněné a nabízí tak mnoho prostoru pro rychlou jízdu a široké obloučky.Velmi dobří lyžaři nebo snowboardisté si zamilují extrémní terén a sjezdy Double Black Diamond - neuvěřitelná porce adrenalinu! Jak na upravených sjezdovkách, tak i v přírodním terénu si užijete nenahraditelný pocit svobody na lyžích. Navíc je tu tree skiing, který je v Alpách zakázán, opravdovým highlightem. Svahy mezi stromy jsou upravovány dokonce i v létě, aby byly zajištěny ještě lepší podmínky v zimě. Další za zmínku stojí “catskiing”: organizátoři catskiing Vás dopraví v malých skupinkách pásovým vozidlem k neznámých svahům, kde můžete obloučky do čerstvého sněhu učinit jako první vy. I místní obyvatelé jsou pohodoví a velmi přátelští a řídí se mottem "easy going" - ať už na sjezdovce, v řadě na vlek nebo při après-ski. Lidé v USA mají radost ze života a také to umí během zimní dovolené ukázat. Místní si navíc dávají na službách velmi záležet, jsou připraveni pomoci a velmi přátelští.

Kde vyrazit na lyže v USA?
V zemi neomezených možností najdete neomezené možnosti pro lyže a snowboard. Pro dovolenou na lyžích jsou nejvhodnější státy Utah a Colorado. Stát Mormonů Utah má co nabídnout - především pak lehce a rychle dosažitelná lyžařská střediska. Bránou do lyžařského světa Utahu a jeho nesčetných lyžařských středisek , která dosáhnete ve velmi krátkém čase, je hlavní město Salt Lake City. Mezinárodní letiště Salt Lake City je možné dosáhnout z mnoha evropských letišť přímým letem. Odsud jste na prvním vleku za půl hodinky.
Salt Lake City se jako lyžařský region proslavilo v roce 2002, kdy se stalo spolu s Park City hostitelským městem zimních olympijských her. Park City je od roku 2005 domovinou největšího vzájemně propojeného lyžařského střediska v USA a nachází se asi 20 minut jízdy autem od letiště Salt Lake City. Mnohostranný lyžařský rezort nabízí přístup k několika velmi dobrým lyžařským střediskům jako např. luxusní středisko Deer Valley, které je exkluzivně přístupné pouze lyžařům, ráj prašanu Snowbird, lyžařské středisko Alta, také přístupné jen lyžařům a Park City Mountain Resort. Dřívější město dolů bylo po dobu několika let pouze městem duchů, než jej k životu opět probudilo lyžování. Historická hlavní ulice Park City Main Street je dosažitelná na lyžích a je skvělým místem pro konání různých akcí, je tu mnoho restaurací a pár pěkných lokalit pro après-ski - např. známý salón No Name Saloon & Grill nebo High West Distillery & Saloon. Každý večer v zimě se hlavní ulice mění na party ulici. Nedávno došlo ke spojení Park City a The Canyons, čímž vzniklo lyžařské středisko s 27 km² sjezdovek. Utah se tedy pro lyžařský zájezd opravdu vyplatí. Není totiž jen místo s "nejlepším sněhem na světě", ale ve srovnání s ostatními lyžařskými regiony v USA tu ročně napadne skoro dvojnásobné množství sněhu.
Colorado je nejoblíbenějším státem pro zimní dovolenou v USA, kde se nacházejí také nejznámější lyžařská střediska. Mnoho sluníčka, výtečný sníh, , vrchol přes 4 000 m .n.m., velká střediska a moderní lanovky a vleky dělají z Colorada perfektní cílovou destinaci pro zimní dovolenou. Jedním z oblíbených lyžařských míst je Vail, kde se spolu s Beaver Creek v roce 2015 konalo FIS světového mistrovství v lyžování. Vail a Beaver Creek nabízí velmi dobré možnosti lyžování a ještě lepší služby. Mnoho prominentů tu tráví lyžařskou dovolenou, např. Clint Eastwood, který má dům v Beaver creek. "Colorado Skipass" umožňuje lyžařům a snowboardistům přístup k lyžařským střediskům Vail, Beaver Creek, Breckenridge, Keystone a Arapahoe Basin s celkem 772 km sjezdovek a 117 lanovkami a vleky.
Znamenitým, moderním rezortem je také Copper Mountain v Summit County, které mezi turisty ještě není tolik známé. Tři vesničky East Village, Copper Village a Union Creek se nacházejí v Copper Mountain, kde najdete mnoho možností ubytování od útulných horských chat až po luxusní hotelové pokoje. Nechybí tu ani lokality pro party a dobré restaurace. Zimní dovolenou první třídy si můžete dopřát ve viktoriánském městě Breckenridge s pěkným městským centrem a hlavní ulicí s mnoha obchůdky a šarmantními restauracemi. Město má kromě toho ale opravdu hodně sjezdovek! 123 km dobře upravených sjezdovek a a skvělých terénů pro tree skiing. Lyžařské středisko leží v nadmořské výšce mezi 2 908 a 3 914 m a je díky tomu velmi jisté na sníh. Se Summit Skipassem si užijete 639 km sjezdovek se 111 lanovkami a vleky v Breckenridge, Keystone a Arapahoe Basin stejně jako půl dne v Vail a Beaver Creek. Kromě toho můžete se skipasem "Winter Park & Copper Mountain" použít 108 km sjezdovek v Copper Mountain a 122 km sjezdovek ve Winter Park. Lyžařské středisko ve Winter Park, které se nachází v Grand Country v North Central Colorado a je známé především pro svou nádhernou krajinu a strmé sjezdy.

Co můžete ještě podniknout během zimní dovolené v USA?
Nechte si dostatek času! Rádi si totiž během zimní dovolené v USA dopřejete i jiné aktivity než lyžování. Můžete například navštívit blízké národní parky, které jsou v zimě nádherné. Národní parky v Utahu a Coloradu Vám jednoduše vezmou dech. Za zmínku stojí také mezizastávka v jedné z fascinujících metropolí USA jako Chicago nebo New York. U mnoha letů je cesta často stejně možná jen z mezizastávkou, tak proč toho nevyužít!
Lyžařský areál
USA má nesčetné množství možností zimních sportů. V první řadě ve státech Colorado a Utah, kde si lze zalyžovat v proslulých Rocky Mountains. Ale i v Kalifornii a Nevadě najdete skoro v každém údolí alespoň jedno lyžařské středisko.Světově proslulý je skvělý prašan v Rocky Mountains. Kvůli suchému vzduchu je zde sníh velmi sypký a umožňuje tak i začátečníkům perfektní sjezdy v hlubokém sněhu. Zvláštní podnebí v Rocky Mountains umožňuje přírodě žít i ve vysokých polohách. Stromy najdete i ve 3 750 m.Největší lyžařská střediska v Rocky Mountains se táhnou přes četné vrcholky, mají k dispozici až 100 lanovek a vleků se 4 000 ha sjezdovek, mezi nimi tak známé regiony jako Vail, Summit-Area, Aspen-Snowmass, Lake Tahoe a další.Vedle částečně velmi náročných sjezdů, najdete ve většině středisek také tzv. „bowls“. Zde se jedná o lyžařské trasy, které nejsou upravované.V mnoha amerických lyžařských střediscích se pravidelně odehrávají závody světových pohárů a mistrovství světa v alpském lyžování. Ve střediscích Vail/Beaver Creek a Aspen-Snowmass se ne zřídka kdy setkáte i s americkou smetánkou. Lehce se vám může stát, že se najednou na lanovce ocitnete vedle George Clooneyho nebo Arnolda Schwarzeneggera.V amerických střediscích je psán servis s velkým "S". Málokdy se stane, že musíte na vlecích čekat, pomocní zaměstnanci se postarají o to, aby lyžaři měli co pít a dostali krém na opalování, za chladného počasí dostanete na sedačkových lanovkách teploučkou vlněnou deku.
Jídlo a pití
Keep the party going! Tak to je i motto amerického après ski. At' Jste v Coloradu, Kalifornii nebo v jiných lyžařských regionech – všude najdete hned několik lokalit pro après ski s publikem různých věkových kategorií. Můžete zde ale i strávit romantický večer u krbu v jedné z oblíbených restaurací. Jen tak mimochodem: V Americe se stoly zpravidla nerezervují, hosté si zkrátka počkají u baru nebo ve speciální místnosti až se další stůl uvolní. Americká kuchyně je proslulá pro přípravu grilovaného hovězího masa. Milovníci masa a uzenin si přijdou na své málokde jinde! At‘ filé Mignon, New York Steak, T-Bone-Steak nebo hamburgery – maso se zde podává v těch nejrůznějších variantách. Další pozoruhodností je velmi malý základní plat zdejších číšníků, vzhledem k tomu jsou na spropitné svých hostů dá se říci závislé. Za to lze však také počítat s velmi pozornou obsluhou a příjemným vystupováním, očekávané spropitné se pohybuje přibližně okolo 20%. I nabídka sportovních aktivit je pestrá, jako skoro všude v USA. Procházka na sněžnicích, tůry sněhovým skútrem, jízdy koňským a psím spřežením jsou jen příklady.
Kultura
„Země konce neberoucích možností“ – přezdívka USA prozrazuje mnoho. Vyjmenování všech pamětihodností by zabralo hodiny, takže je tu uvedeno jen několik tipů.

Větší, barevnější, hlasitější - vítejte v Las Vegas. Během procházky po proslulém bulváru se obrovské hotely a kasína předhánějí v získávání pozornosti turistů. Mezi nimi najdeme „Venetian“, kde si člověk připadá jako v Benátkách, nebo „Luxor“ s 30 m vysokou pyramidou. Světu známá a populární představení Cirque du Soleil nebo kouzelník David Copperfield lákají zábavným programem. Jen jedno tu budete hledat marně: klid. San Francisco přesvědčí i motivy na pohlednicích. Výhled z Alamo Square na viktoriánské vily, na Lombard Street s úzkými zatáčkami nebo na proslulý Golden Gate Bridge si nenechá ujít skoro nikdo z turistů. Golden Gate Recreation Area, do niž spadají duny, pláže a lesy, stejně jako známý ostrov Alcatraz se stejnojmenným vězením, je o rozloze 300 km² a představuje tím největší městský park na světě. Povinností pro turisty: jízda tramvají Cable Car. Opomenout bychom neměli ani Los Angeles. Je tady Hollywood, je tady Walk of Fame s jeho 2 300 hvězdicemi slávy, je tady svět filmů a zábavný park Universal Studios.

Do paměti se zaryje i Grand Canyon, který do své podoby dostala řeka Colorado Rivers. Canyon je o délce 450 km a je až 1,6 km hluboký. Spektakulární výhledy jsou tu zaručeny, hlavně na jižním okraji. Odvážní turisté vyzkouší Skywalk, 22 m dlouhý balkon se skleněnou podlahou. Další zastávku naplánujte v Idahu, tady se nachází Craters of the Moon National Monument - krajina podobající se zemnímu povrchu na měsíci. Láva tu zanechala své stopy v podobě obrovského areálu s hrubými skálami a skoro žádnou vegetaci. Další stopy, které tentokrát nezanechala příroda, ale sochař Gutzon Borglum, jsou čtyři prezidentské hlavy vytesané do skal Mount Rushmore: George Washington, Thomas Jefferson, Theodore Roosevelt a Abraham Lincoln tu jsou zvěčněni v 18 m vysoké podobě.

Pokud už se jednou vydáte do USA, nevynechte ani návštěvu Národních parků. Nejstarší z nich je Yellowstone, který skýtá pozoruhodných 250 gejzírů. Yosemite je známý pro své žulové skály. „El Capitan“ je například 2 307 m vysoký a jedním z největších monolitů naší planety.
Nahrávám...

Umístění ubytovacího zařízení v mapě má pouze informativní charakter a je poskytováno bez záruky.