Dovolená v : Zambie, Zimbabwe Zambie, Malawi, Mosambik

Zimbabwe Zambie, Malawi, Mosambik, Zambie, 16.5.2018, Snídaně

Zimbabwe Zambie, Malawi, Mosambik

Zimbabwe Zambie, Malawi, Mosambik
Termín:
16.5. – 1.6.2018
Změnit termín
Délka:17 dní / nocí
Doprava:letecky (Praha)
Strava:Snídaně
Číslo zájezdu:122149169
111 540 Kč (-0 %)

TENTO TERMÍN BYL JIŽ VYPRODÁN.

Další termín vyberete zde

Další africká cesta z dílny . Kultura a historie bývalé Rhodesie, divoká africká fauna v South Luangwa, hornaté Malawi a absolutně nedotčený Mosambik. Cesta v malých skupinkách, tak jak se na Afriku patří.
Program
 • 1.den - Odlet z Evropy přes rovník až na jih Afriky.
 • 2.den - HARARE: kdysi jedno z nejbohatších měst Afriky, hlavní město jižní Rhodesie. Roky chudoby město změnily, ale i tak zůstalo výkladní skříní Zimbabwe. Dowtown Harare, First Street, Sam Nujoma Street a Náměstí africké jednoty. Parlament, u kterého si objasníme, o co v Zimbabwe jde. Uvidíme Bobbyho? Nastoupíme do našich terénních aut, které dobyly Afriku.
 • 3.den - MASVINGO a GREAT ZIMBABWE: Součást světového dědictví UNESCO a největší historická památka země. Sídlo králů a šlechty, rozlehlé černošské království, na jehož původu se historie dodnes neshodla. Majestátní obranné zdi, které pravděpodobně postavili příslušníci kmene Shona, dominantního kmene v Zimbabwe. BULAWAYO: druhé největší město Zimbabwe, město králů založené Lobengulem. Matabeleland, kde si řekneme rozdíly mezi Shona a Matabale, dvěma nejdůležitějšími kmeny země. Národní park MATOPOS a místo, kde leží Cecil Rhodes, zakladatel Rhodesie a jeden z největších vizionářů moderní doby.
 • 4.den - Přesun přes Matabele land až na hranice se Zambií. Viktoriiny vodopády "Kouř, který hřmí". Jeden z přírodních divů světa. Most přes řeku ZAMBEZI. Kdo chce, může si skočit nejvyšší komerční bungee jumping na světě. Dotkněte se vody! Čeká nás severní Rhodesie a dnešní ZAMBIE. Země, která byla dlouho ve stínu Zimbabwe a dnes je to africký gepard, který jde velmi rychle kupředu. LIVINGSTONE: město pojmenované po prvním Evropanovi, který tímto regionem prošel. Město leží na konci dlouhé cesty mezi Walvis Bay v Namibii a Zambií. Několikrát měnilo polohu kvůli epidemiím malárie, tato dnešní se zdá být tou pravou a město je největším městem jižní Zambie.
 • 5.den - Moderní cestou směřujeme na sever přes Kalomo, které dominovalo této oblasti před Livingstonem. Oblas,t kterou obývá kmen Batonga. V okolí MAZABUKA kolem obrovských plantáží s cukrovou třtinou dojedeme až do hlavního města LUSAKA: hlavní město země. Kompletní prohlídka města. Národní muzeum a Cairo Road.
 • 6.den - Podél hranice s národním parkem Lower Zambezi se dostaneme až do nejlepšího národního parku země, SOUTH LUANGWA. Nedotčená divočina. Mohutná řeka Luangwa zde dává životní energii množství zvířat a turistický ruch je zde minimální. Tisíce hrochů, kudu, paviánů, sloni, lvi, hyeny. Pro milovníky divočiny je Luangwa ideálním místem na návštěvu.
 • 7.den - Celodenní safari a zdolávání překážek našimi terénními auty.
 • 8.den - CHIPATA: brána do Zambie a Malawi. Po kvalitní asfaltové cestě se dostaneme do maličké země v centru východní Afriky, jíž dalo jméno jezero. MALAWI. Hlavní město země LILONGWE. Lilongwe je kulturním centrem země a snad nejzelenějším městem Afriky.
 • 9.den - JEZERO MALAWI patří mezi skvosty Afriky a našim dnešním programem bude právě ono. Nekonečná masa vody, která odděluje Malawi od Mosambiku a Tanzanie, domov množství endemických druhů živočichů a zdroj obživy místního obyvatelstva. Cesta lemující jezero je protkána malými vesničkami a pozorováním života na této cestě poznáte Malawi. Cape Maclear a Monkey Island. Skočíte?
 • 10.den - Druhé největší město země BLANTYRE. Nádherné scenerie, výrobny dřevěného uhlí a sjezd do tepla. Atmosféra malého velkoměsta. Sjezd k masivu MULANJE, který je domovem národního stromu Malawi a zároveň nejvyššího kopce země.
 • 11.den - Zdoláte 3002 metrů vysoký vrchol Sapitwa?
 • 12.den - Přejedeme hranice s Mosambikem a jsme v další africké zemi. Portugalská kolonie dlouho sužovaná válkou našla mír a země má obrovský potenciál. Tisíce kilometrů pískového pobřeží s azurovou vodou a výbornými podmínkami na potápění či plavání. Zároveň je to rozlehlá země, která je místy zcela izolována od světa. Stočíme to směrem na jih, až přijedeme k řece Zambezi. Největší most přes řeku je právě zde v městečku Caia a je dlouhý 2 376 m. Řeka rozděluje zemi de facto na dvě samostatné části. Opustili jsme provincii Zambezia a jsme v Sofale.
 • 13.den - Hlavní cestou projedeme kolem národního parku GORONGOSA a přijedeme k Indickému oceánu. Neuvěřitelné množství palem. Věděli jste, že kokosové ořechy zabijí v zemi více lidí než žraloci? Splňuje toto místo představu vašeho afrického ráje? VILANCULOS: městečko na pobřeží oceánu, z něhož se stává místní centrum turistického ruchu díky ostrovům BAZARUTO, které se míhají v dálce. Ráj potápěčů a jihoafrické smetánky.
 • 14.den - Uvolněný den na pobřeží Indického oceánu.
 • 15.den - Dlouhý přesun pobřežím ve stínu palem a s oceánem na jedné straně. Závěr cesty a hlavní město MAPUTO: chaotický centrální trh, ulice připomínající Karla Marxe a Lenina a do toho záblesky jihoafrického kapitalismu. Uvidíme, co z toho nakonec vznikne. Na severní hranici Mosambiku je to odsud 2 720 km... projeli jsme polovičku země.
 • 16.den - Odlet domů.
 • 17.den - Přílet domů.
  Cena zahrnuje
  • mezinárodní letenku, letištní poplatky, dopravu terénním autem během celého pobytu s plným vybavením, SEN průvodce, 2 x ubytování v 5 hotelu se snídaní, 4 x ubytování v 3 hotelu se snídaní, všechny silniční poplatky, pojištění proti insolventnosti
   Cena nezahrnuje
   • stravu kromě uvedené, víza, vstupné do památek, atrakcí a národních parků
    Tento zájezd se řídí pravidly ve smyslu zákona č. 159/1999 Sb., o některých podmínkách podnikání v oblasti cestovního ruchu. Tento zájezd je pojištěn pro případ úpadku cestovní kanceláře. Všechny potřebné podklady dle tohoto zákona jsou uvedeny v daných nabídkách, což je popis hotelu, kategorie, cenové podmínky atd. Tyto informace udává pořádající cestovní kancelář. Pořádání zájezdu se řídí podle všeobecných podmínek organizující cestovní kanceláře, které obdržíte od prodejce. Pořadatelem tohoto zájezdu je Cestovní kancelář S.E.N.,s.r.o., IČ 48534293. V souladu se zákonem č.159/1999 Sb. a všeobecnými podmínkami vycházející z tohoto zákona a ze zákona č.89/2012 Sb. občanského zákoníku má každá cestovní kancelář možnost v případě nepředvídatelných událostí změnit některé podmínky pořádaného zájezdu.
    Termín je vyprodaný, objednávkový formulář není dostupný.

    GPS souřadnice nejsou dostupné.

    Žádné recenze pro tento hotel.

    CK