Kanárské ostrovy - dovolená 2019

Kanárské ostrovy

 

Dovolená na Kanárských ostrovech

 

Bezpečná destinace s příjemným klimatem po celý rok. Nyní velmi oblíbená a proto s nutností včasné rezervace.

Kanárské ostrovy - jaro po celý rok.

Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura, Lanzarote, La Gomera a La Palma čekají na Vaši návštěvu.

Odlety z Prahy na Kanárské ostrovy téměř každý den, možnost kombinace více ostrovů a variabilní délka pobytů.

Léto a podzim na Kanárských ostrovech. Skvělá destinace pro prožití aktivní dovolené. Podzim je pro poznávání Kanárských ostrovů ideální, ale příjemné teploty panují na Kanárských ostrovech po celý rok. Ani na vrcholu léta se zde nesetkáte s úmornými 40 stupňovými teplotami jako například v Egyptě. Kanárské ostrovy jsou proto dobrou volbou na letní dovolenou i pro seniory.

V naší nabídce najdete již také zájezdy na zimu a jaro 2019 s velice zajímavými cenami a bohatým výběrem hotelů a aparthotelů. Říjen a listopad jsou pro návštěvu Kanárských ostrovů ideální - vyhnete se tak středoevropskému nečasu. V prosinci si zase můžete na Kanárech zpříjemnit Vánoce nebo Silvestra.

Charterové lety na ostrovy Gran Canaria, Tenerife, Fuerteventura a Lanzarote jsou z ČR vypravovány každý týden. Dále nabízíme odlety z Vídně, Mnichova, Lipska a dalších zahraničních letišť.

Vyberte si svoji dovolenou na Kanárských ostrovech zde:

                                                                   Zájezdy na Kanárské ostrovy

Doporučujeme oblíbené Vánoční a Silvestrovské pobyty na Kanárských ostrovech.

 

Tenerife - "Ostrov věčného jara"

Stát:                 Španělsko
Rozloha:             2 034,38 km²
Nejvyšší vrchol:   Pico del Teide
Počet obyvatel:   906 854

Tenerife je španělský ostrov, největší ze sedmi Kanárských ostrovů v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky. Na ostrově se nachází Univerzita La Laguna založená v roce 1792. Ostrov se dělí na 31 částí. Jsou tu pláže s černým sopečným pískem, kouzelné vavřínové pralesy a téměř nekonečné lesy kanárských borovic.
Santa Cruz de Tenerife je druhým největším městem celého souostroví a zároveň hlavním městem ostrovů a sídlem vlády. Je to město plné života a světel. Nachází se zde exotická pláž s bílým pískem (Las Teresitas), nádherné pohoří Anaga a kulturní život srovnatelný s kterýmkoliv hlavním městem v Evropě. Je zde také komplex bazénů „ Mořský park“ Parque Marítimo César Manrique a park „Zelené plíce města“ García Sanabria.
La Laguna je univerzitní město. Ve dne je La Laguna ráj nákupů s množstvím exkluzivních obchodů. V noci je samá zábava: nesčetné lokály s nočními programy pro radost.
Sever:
Puerto de la Cruz si uchovalo ráz přímořského městečka. Vzácná rovnováha mezi tradicí a moderním životem. Dnes je kosmopolitním městem s živým obchodním ruchem i možnostmi pro volný čas. Je zde zoologická zahrada Loro Parque, kde uvidíte tučňáky, delfíny, kosatky a nejrůznější další zvířata.
La Orotava je magické a vznešené město. Leží v rozlehlém údolí banánových plantáží, které nese jeho jméno je plné historických budov a krásných obytných domů, díky nimž bylo historické centrum prohlášeno významnou národní kulturní památkou.
Isla Baja je nejvíce střežené tajemství Tenerife. Místo, vzdálené tradičním turistickým okruhům, spojené pouze s touto zemí a jejími lidmi. Udržují se zde tradiční řemesla jako košíkářství či výroba holí a nářadí ze dřeva a kostěných nožů.
Buenavista del Norte je obec s kouzelnými uličkami zděděnými po andaluských předcích. Nachází se zde golfové hřiště Buenavista Golf.
El Tanque se tyčí na výšinách kraje Daute. Je jako balkón, odkud se můžete potěšit pohledem na Isla Baja.
Jih:
Oblast Arico leží mezi horami a jihovýchodním pobřežím Tenerife. Obce Arico el Viejo, Arico el Nuevo a Villa de Arico si zachovaly trdiční ráz, ideální pro výlety do přírody.
V Aroně se zachovaly původní vesničky a zároveň i vyrostl jeden z nejúplnějších prázdninových rájů na světě. Místní pláže jsou široké, se světlým pískem, se všemi službami. Nejnavštěvovanější jsou Los Cristianos a Las Vistas.
Costa Adeje je jedna z nejmodernějších částí ostrova. Podél moře vedou promenády, náměstí i ulice jsou plné kvalitních restaurací. Novinkou je Siam Park, největší vodní park v Evropě, jediný s klimatizací pod širým nebem.
Vilaflor de Chasna se pokládá ze nejvýše položenou obec v Evropě, jedno z míst, kde je nejčistší obloha planety. Proto se tu pozorování hvězd stalo jednou z nejpodivuhodnějších činností.
Granadilla de Abona se rozkládá od moře až ke krásnému vrcholu hory Guajara. Ve vyšší poloze je podivuhodná měsíční krajina Paisaje Lunar, nevšední sopečné tvary, opravdový dárek pro vaše smysly.
Nezapomenutelná místa:
El Drago Milenario, ve městě Icod de los Vinos, je jeden z nejstarších exemplářů dračince. Obvod kmene měří 12 metrů a výška je 14 metrů.
Skaliska Los Giganes je jedna z nejpůsobivějších pobřežních krajin na Kanárských ostrovech. Z výše až 600 metrů tvoří kolmici k moři.
Candelaria, bazilika patronky Kanárských ostrovů je známá po celém souostroví, protože v bazilice je obraz Panny Marie. Jsou zde výtečné krevety.
Parque Rural de Anaga. Tento park je velmi cenný z hlediska ekologie a krajiny a je považován za jeden z přírodních skvostů.
Možné aktivity:
Pěší turistika, horolezectví, slézání roklí, rogalo, horská kola, surf, windsurf, kite surf, potápění, rybolov na volném moři, pozorování velryb, jachting, golf
Svátky po celý rok:
Ohňostroje v Los Realejos, festivaly, Boží tělo v La Orotavě, karneval, procesí

 

Fuerteventura - "Nejkrásnější pláže Atlantiku"
Stát:                 Španělsko
Rozloha:             1 659,74 km²
Nejvyšší vrchol:   Pico de la Zarza
Počet obyvatel:   100 929

Fuerteventura je ostrov v souostroví Kanárské ostrovy v Atlantském oceánu. Stejně jako celé souostroví je součástí Španělska a je jeho třetím největším ostrovem. Spolu s ostrovy Lanzarote a Gran Canaria tvoří provincii Las Palmas. Otrov je posetý kostely, které ukrývají umělecké poklady, jež jako by nás přenášely do blízké Ameriky. Je to také země plazů a unikátních ptáků jako je bramborníček černohlavý.

Historie:
Moline de Antigua je středisko uměleckých řemesel, které nabízí ukázku kultury, které po generace vytvářela na Ostrově mlýny a průmysl.
Muzea- muzeum zrna La Cilla (La Oliva), středisko mlýnů Tiscamanita (Tuineje), ekomuzeum Alcogida (Tefía), muzeum Betancurie, Unamunovo muzeum (Puerto del Rosario), muzeum Dr. Meny (La Ampuyeta).

Moře:
Ostrov vyniká krásou svých pláží, teplým bílým pískem a tyrkysovým mořem, které láká k ponoření. Dno je mělké a písčité a v některých místech sopečný původ ostrova umožnil vznik říms, tunelů a útesů neobyčejné krásy. Oblasti doporučené k potápění se nacházejí na závětrné straně od Corraleja po Jandíu. Je to brána k účasti na Open Internacional turnaji v rybolovu s volnou účastí, který se koná každý rok na konci září a který si nemůžete nechat ujít. Pasátní větry udržují na Ostrově průměrnou roční teplotu mezi 19-22 °C, což z nich činí ideální místo pro provozování všech vodních sportů.

Golf:
 Caleta de Fuste, pouze 8 km do mezinárodního přístavu a 11 od hlavního města, se pyšní prvním golfovým hřištěm na ostrově. Nabízí úchvatný pohled na Atlantský oceán, jezera i palmy, které potěší amatérské i profesionální hráče. Hřiště bylo navrženo architektem Juanem Catarineu, který při plánování trasy bral v úvahu významný účinek větru.

Kuchyně:
V podstatě Fuerteventura chutná po soli a pastvě, rybolovu a kozách a mořských plodech. Kuchyně je založená na dvou základních zdrojích: kozím mléce a rybím mase.

Sever:
Corralej je významnou turistickou oblasí s nádhernými plážemi a kouzelnou krajinou
Lajares - vesnice slavná díky ručním výšivkám.
El Cotillo - rybářská vesnice s útulnými plážemi, kde se nachází pevnost Tostón.
La Oliva je hlavní město bývalé Maxoraty, které vlastní bohatý archeologický odkaz.
Tindaya – posvátné místo domorodců a je předmětem sochařské činnosti Eduarda Chillidy.
Přístav Puerto del Rosario – hlavní město a obchodní středisko ostrova.

Jih:
Morro Jable – rybářská vesnice a nejvýznamnější turistické středisko oblasti.
Masiv Jandíe – její vrchol 807 m představuje nejvyšší bod na ostrově.
Costa Calma – významné turistické středisko
La Pared – šíje geologického nakupení fosilních písků.
Ajuy je malá vesnice s geologicky velmi zajímavými jeskyněmi.
Pájara – nachází se zde kostelní portál aztéckého původu a barokní oltář.
Tuineje – místo bitvy u Tamasite proti anglickým korzárům
Taralejo je rybářský přístav a nejvýznamnější turistické centrum Tuineje
La Lajita - je zde nejdůležitější tematický park na ostrově

Centrum:
Caleta de Fuste – turistické středisko a sportovní přístav s opevněnou věží
z 18. st.
Antigua – městečko zemědělců a řemeslníků, středisko řemesel Mlýn Antigua.
Betancurie je město se slavnou historií s řadou památek a ukázek ostrovní architektury.
Vega de Río Palmas – poutní místo s triumfálním obloukem na hlavním oltáři kostela.

 

 Gran Canaria - "Miniaturní kontinent"

 

Lanzarote- "Sopečný ostrov"